آبرسانی به یک روستای هرمزگان با دستور قضایی

رئیس کل دادگستری هرمزگان از حل مشکل ۳۰ ساله آبرسانی به روستای محروم بگود با پیگیری دستگاه قضایی این استان خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس، مجتبی قهرمانی گفت: بدنبال بازدید میدانی و پیگیری دادستان بندرعباس با همکاری اداره آب و فاضلاب و مشارکت شرکت پدیده کاوش ایرانیان رضوان از محل اعتبارات مسئولیت اجتماعی صنایع، با ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز و نصب تجهیزات به این روستا آبرسانی شد.

وی افزود: روستای بوگود از توابع بخش فین ۲۵ خانوار جمعیت دارد و از بدو تأسیس و در مدت بیش از ۳۰ سال از نعمت آب شرب محروم بوده است.

قهرمانی گفت: آب مورد نیاز این روستا از اطراف و یا به صورت محدود به وسیله تانکر تأمین می‌شد که منجر به سختی‌های فراوانی برای اهالی این روستا شده بود.

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: عملیات آبرسانی به این روستا با ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز و نصب تجهیزات لازم و با تکمیل لوله گذاری، ظرف مدت شش روز به بهره‌برداری کامل رسید و مشکل آب شرب اهالی این روستا رفع شد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان هرمزگان همچنین تأکید کرد: در راستای دستورالعمل نظارت و پیگیری حقوق عامه و با همکاری و هم افزایی دولت و دیگر دستگاه‌های متولی، رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم در اقصی نقاط استان برای رفع محرومیت‌ها به صورت مستمر و تا حصول نتیجه نهایی از سوی دادگستری هرمزگان پیگیری خواهد شد.