آب پایدار به هشت روستای شرقی‌ترین نقطه هرمزگان رسید

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، از تکمیل طرح آبرسانی به هشت روستای جاسک در شرقی‌ترین نقطه استان خبر داد و گفت: برای تکمیل این طرح‌ها، افزون بر یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات جهادآبرسانی قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) هزینه شده است.

🔺 عکس آرشیوی 

به گزارش تیلا نیوز، عبدالحمید حمزه‌ پور در حاشیه بازدید از اجرای این طرح‌های آبرسانی در جاسک افزود: با تکمیل این طرح، افزون بر هفت هزار نفر از روستاهای «عبد»، «محمد آباد»، «سورچاه بالا و پائین»، «زیگدف»، «سدیچ»، «گوهرت» و «گشمی» به آب پایدار دست پیدا کردند.

وی در ادامه تصریح کرد: آب آشامیدنی این روستاها از محل ۲ حلقه چاه واقع در منطقه سدیچ جاسک تأمین می‌شود که دارای آب با کیفیت و پایداری است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان اظهار کرد: برای تامین آب این روستاها، ۳۷ کیلومتر خط انتقال، پنج کیلومتر شبکه توزیع اجرا و یک‌هزار مترمکعب مخزن و ۲ باب ایستگاه پمپاژ احداث شده است.

حمزه‌پور افزود: تا پیش از این، روستاهای یاد شده به صورت جیره‌بندی تامین آب می‌شد که با تکمیل این طرح، وضعیت آب این روستاها پایدار شد.

وی با اشاره به اقدامات ماندگار دولت سیزدهم در اجرای طرح‌های آبرسانی گفت: با اقدامات ماندگار دولت، شاهد بهبود وضعیت آبرسانی در هرمزگان هستیم که باعث ماندگاری جمعیت در روستاها و افزایش شاخص بهره‌مندی در شرقی‌ترین نقطه استان شده است.