آزادی ۱۶ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در هرمزگان

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: در ماه مبارک رمضان و در جریان برگزاری بیستمین جشن گلریزان، ۱۶ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان آزاد شدند.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مجتبی قهرمانی افزود: در جریان این جشن، خیران نیک اندیش بیش از ۲۱ میلیارد و ۲۳۷ میلیون ریال برای آزادی این زندانیان فراهم کردند.

وی با اشاره به اهمیت موضوع حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها به عنوان یکی از اولویت‌های پانزده گانه قوه قضاییه گفت: خوشبختانه در نتیجه تأکیدات ریاست قوه قضاییه، یک نهضت عمومی در همه ارکان دستگاه قضایی ایجاد شده و بر این اساس، دادگستری استان هرمزگان نیز با ورود جدی به این موضوع، برنامه‌های مدونی را به منظور کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و آزادی زندانیان جرایم غیر عمد، پیش بینی و عملیاتی کرده است.

وی گفت: ستاد دیه استان هرمزگان با آغاز بکار از سال ۱۳۸۱ تاکنون، سه هزار و ۴۸۳ زندانی با بدهی بالغ بر پنج هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال را از زندان‌های استان آزاد کرده است.

رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان هرمزگان افزود: در سال ۱۴۰۰ نیز به همت خیران و ستاد دیه استان، ۱۸۵ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در این استان آزاد شدند.

قهرمانی گفت: خیران می‌توانند برای مشارکت در آزادی زندانیان نیازمند، کمک‌های خود را از طریق واریز به شماره حساب ۰۱۰۶۱۱۰۰۳۱۰۰۷ بانک ملی، شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۳۶۷۰۶ بانک ملی، شماره حساب ۱۴۰۰۵۲۳۸۱۴۳ بانک مسکن و شماره کارت ۶۲۸۰۲۳۱۳۴۵۴۸۲۷۴۸ بانک مسکن به نام ستاد دیه استان هرمزگان و یا شماره گیری کد دستوری#۷۷۷۷۰۷۶*۷۸۰ * اهدا کنند.