آغاز افتتاح ۷۵ پروژه توزیع نیروی برق استان هرمزگان

آیین افتتاح ۷۵ طرح برق رسانی در استان در دومین روز از هفته دولت باحضور استاندار هرمزگان آغاز شد.

به گزارش تیلا نیوز، مراسم افتتاح این پروژه ها بصورت ارتباط ویدیویی با فرمانداران برگزار شد.

استاندار هرمزگان در جلسه افتتاح این پروژه‌ها گفت: توسعه شبکه برق رسانی خوشبختانه درسال جاری رشد قابل توجهی داشته و حجم پروژه های آماده بهره برداری بیانگر این موضوع است.

مهدی دوستی اظهار داشت: علاوه بر توسعه شبکه ،مهمتر از آن نگهداری و بهره برداری اصولی از تاسیسات برای حداکثر استفاده مفید است. به گفته وی، در حال حاضر پروژه تامین برق ۶ مزرعه پرورش میگو در حال اجرا است که با بهره برداری از آن در فاز اول پیش بینی می‌شود ۱۰۰ میلیون دلار حاصل از صادرات ارز آوری داشته باشد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان نیز در این مراسم گفت: در هفته دولت امسال ۷۵ طرح برق رسانی به ارزش ۲۳۱۸ میلیارد ریال در سراسر استان به بهره برداری رسید.

محمد کریمی بیان کرد: پروژه های هفته دولت در قالب ۸۴ هزار و ۳۳۹ متر شبکه فشار ضعیف هوایی، ۱۷هزار و ۳۰۴ متر شبکه فشار ضعیف زمینی ، ۹۸هزار و ۳۶۱ متر شبکه فشار متوسط هوایی، ۱۴هزار و ۵۳۴ متر شبکه فشار متوسط زمینی، ۳۶۰ دستگاه پست هوایی، ۷۰ دستگاه پست زمینی، دو دستگاه مولد در جزیره تنب بزرگ و ۲هزار و ۹۳۶ دستگاه چراغ روشنایی معابر به بهره برداری رسید.

وی اظهار داشت: شرکت توزیع نیروی برق در حال حاضر حدود ۲۶ هزار کیلومتر شبکه برق رسانی و ۲۷ هزار و ۶۰۰ دستگاه ترانسفورماتور دارد که برق ۷۴۳ هزار مشترک را در سراسر استان تامین می کند.