آغاز دور دیگری از سفرها در پایان ماه صفر

دور دیگری از سفرها مصادف با پایان ماه صفر و آغاز ماه ربیع الاول آغاز شد. این درحالی است که طبق اعلام پلیس راهور کارت واکسن نیز مجوزی برای سفر به شهرهای قرمز نیست.

به گزارش مهر، طبق اعلام وزارت بهداشت تا روز ۱۲ مهر ماه، ۱۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۹۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۷۶ شهر در وضعیت زرد و ۵۸ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

اما سفرها از عصر روز گذشته به سمت شهرهای گردشگری شروع شده است، ترافیک در بسیاری از محورها و خیابان‌ها وجود داشت تا مردمی که مدت‌ها بود، سفر نرفته‌اند با شرایط جدید، در روزهای پایانی ماه صفر، به تعطیلات بروند آن هم زمانی که روز چهارشنبه را به روزهای قبل و بعد از آن متصل کرده‌اند.

سرهنگ احمد شیروانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا محدودیت‌های ترددی در جاده‌های شمالی را تشریح کرد و گفت: محدودیت‌های اعلامی تردد بر مبنای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در ورود و خروج به / از شهرهای گروه قرمز و نارنجی کماکان ادامه دارد.

شرایط جدید سفر نیز از آن جهت است که واکسینه شدن مردم ایران به سرعت در حال انجام بوده و تا کنون طبق اعلام وزارت بهداشت، ۴۱ میلیون و ۸۰۹ هزار و ۸۵ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۱۶ میلیون و ۹۵۰ هزار و ۷۵۵ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۵۸ میلیون و ۷۵۹ هزار و ۸۴۰ دوز رسیده است.

سفرهای میانی ماه مهر از آنجا انجام می‌شود که بسیاری از خانواده‌ها فرصت تعطیلات مهر ماه را آخرین فرصت برای رفتن به سفر می‌دانند چرا که به گفته علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش؛ مدارس در حال ثبت وضعیت بهداشتی خود در سامانه آموزش و پرورش هستند و از نیمه دوم آبان، کلاس‌های حضوری مدارس با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌های اجتماعی برگزار می‌شوند.

بنابراین استقبال از تورهای گردشگری نیز این روزها افزایش پیدا کرده است و از روزهای قبل تبلیغ تورهای گردشگری زیاد شده است. همچنین در برخی از مسیرها مانند شیراز و بندرعباس نیز بلیت قطار و هواپیما در این ایام به سختی پیدا می‌شود.