آمادگی تامین اجتماعی برای حذف نسخ کاغذی از فردا/ امکان نسخه نویسی کاغذی در صورت بروز مشکل

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه به موجب قانون از فردا، اول دی ماه نسخه نویسی الکترونیک الزامی و اجباری است البته نه برای تامین اجتماعی بلکه برای کل کشور گفت: از نظر ما همه چیز برای حذف نسخ کاغذی از فردا، آماده است.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایسنا، شهرام غفاری درباره حذف نسخ کاغذی و جایگزینی نسخه نویسی الکترونیک از فردا، اول دی ماه گفت: به موجب قانون از فردا، نسخه نویسی الکترونیک الزامی و اجباری است نه برای تامین اجتماعی بلکه برای کل کشور.

وی افزود: خوشبختانه سازمان تامین اجتماعی تجربه خوبی در این زمینه دارد و از سه چهار سال قبل برای توسعه نسخه نویسی الکترونیک به ویژه در مراکز ملکی خود اقدام کرده است.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه از نظر ما همه چیز برای حذف نسخ کاغذی از فردا، آماده است اظهار کرد: البته برخی مراکز دولتی و دانشگاهی و پزشکان ممکن است مشکلاتی داشته باشند که تمهیدات لازم دیده شده و انشاء الله هیچ مشکلی برای مردم ایجاد نخواهد شد و بیمه شدگان کماکان می توانند به مراکز درمانی مراجعه و از خدمات مورد نیاز بهره مند شوند.

غفاری ادامه داد: از پزشکان و موسسات می خواهیم همکاری و در اجرای قانون اهتمام ورزند؛ هر مشکلی اعم از قطع برق و اینترنت پیش آمد پزشک و بیمه شده نگران نباشند زیرا کمافی السابق میتوانند از نسخ کاغذی در آن شرایط استفاده کرد.

وی درباره راهکارهای پیش بینی شده برای جلوگیری از سوء استفاده در نسخه نویسی الکترونیک گفت: سوء استفاده در نظام نسخه نویسی مانند هر حوزه دیگری ممکن است وجود داشته باشد، چه روی کاغذ و چه سیستم های مکانیزه. خوشبختانه نظارت در سیستم های الکترونیک راحت تر است.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی افزود: تمهیدات در این زمینه نیز انجام شده، ولی کامل نیست و هرچه پیش می‌رویم کامل تر می شود. امروز اگر کدملی بیمه شده ای همزمان در دو استان استفاده شود ما سریع متوجه و رسیدگی می کنیم در حالی که در نسخه نویسی کاغذی این امکان فراهم نبود. فرایندها از منظر پایش، هوشمندانه تر شده، ولی سیستم ها نیاز به توسعه دارند.

غفاری در شبکه خبر ادامه داد: سیستم‌های نسخه نویسی در دنیا چند ده سال است که شروع شده اما در کشور ما سه چهار سال است که به صورت جدی شروع شده و از فردا، اول دی ماه به طور جدی و سراسری توسعه می یابد. امید است همه همکاری کنند که هم نسخه نویسی مکانیزه به خوبی پیش رود و پرونده الکترونیکی درمان کامل و هم سیستم های پایش کاملتر شوند و مردم راحت‌تر خدمات بگیرند.