آموزش و پرورش: مدارس از فردا مسافر پذیرش نمی‌کنند

البته پذیرش مسافر در مراکز رفاهی و سایر اقامتگاه‌ها، مانند خانه‌های معلم، به قوت خود باقی است و این مراکز در طول سال خدمات‌رسانی خواهند کرد.

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام آمار طرح اسکان فرهنگیان کشور تا پایان یازدهم فروردین‌ماه ۱۴۰۱، عنوان کرد دوازدهم فرودین‌ماه آخرین روز پذیرش مسافران در مدارس است.

به‌گزارش ایلنا به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، گودرز کریمی‌فر، مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، در روز جمعه، ۱۲ فروردین ۱۴۰۱، عنوان کرد: «با توجه به حضوری شدن کلاس‌ها و شروع فرآیند آموزش از چهاردهم فروردین‌ماه، از روز سیزدهم مدارس پذیرش مسافر نخواهند داشت.»

کریمی‌فر در ادامه عنوان کرد: «البته پذیرش مسافر در مراکز رفاهی و سایر اقامتگاه‌ها، مانند خانه‌های معلم، به قوت خود باقی است و این مراکز در طول سال خدمات‌رسانی خواهند کرد.»

او همچنین آمار طرح اسکان فرهنگیان کشور تا پایان یازدهم فروردین‌ماه ۱۴۰۱ را برابر با دو میلیون و ۶۹۴هزار و ۱۱۸نفرشب اقامت اعلام کرد، این تعداد برابر با ۴۴۴هزار و ۶۲۰ خانوار و یک میلیون و ۶۴۰هزار و ۵۴۸ نفر بوده است.

بیشترین میزان پذیرش مسافران نوروزی تا پایان دهم فروردین ۱۴۰۱ به ترتیب برای استان‌های فارس، خراسان رضوی، اصفهان، خوزستان، قم، بوشهر، یزد، هرمزگان، کرمان و لرستان بوده است.