اتاق بازرگانی بندرعباس ساخت ۲ مدرسه خیریه را آغاز کرد

اتاق بازرگانی بندرعباس که وعده ساخت ۱۰ مدرسه به نام ۱۰ تاجر فقید هرمزگانی را داده بود، کار عملیاتی اجرایی دو مدرسه را در بخش فین آغاز کرد.

به گزارش تیلا نیوز، محمدرضا صفا ظهر امروز اظهار داشت: به دنبال برنامه احداث ۱۰ مدرسه توسط اتاق بازرگانی هرمزگان بر اساس توافق فی ما بین اتاق بازرگانی و اداره کل نوسازی مدارس استان ۲ مدرسه به نام ملک التجار زنده یاد شیخ احمد گله داری و ملک التجار زنده یاد حاج مختار مشیردوانی در منطقه زلزله زده فین توسط اتاق بازرگانی هرمزگان احداث می شود.

وی افزود: این ۲ مدرسه با هدف کمک به منطقه زلزله زده فین و گسترش فضای آموزشی در حالی احداث می شود که نام خوش آوازه ملک التجار شیخ احمد گله داری و ملک التجار زنده یاد حاج مختار مشیردوانی به عنوان تاجران بنام استان با هدف زنده نگاه داشتن بزرگ مردان عرصه تجارت بر سردرب فضای این مدارس خواهد درخشید.

صفا بیان داشت: اتاق بازرگانی هرمزگان در باب خدمات عام المنفعه سهم و دین خود را ادا کرده است و اینک با احداث ۱۰ باب فضای آموزشی در مناطق کمتر برخوردار استان هرمزگان سعی دارد نام خوش آوازه و نیک بزرگ مردان عرصه تجارت را در ذهن روح نسل جدید زنده نگاه دارد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان افزود: مدرسه نخست ۶ کلاسه با زیربنای ۳۰۴ مترمربع در شهر فین به نام شیخ احمد گله داری و مدرسه دوم با ۳ کلاس با زیربنای ۱۶۸ مترمربع در روستای دشت از توابع شهرستان فین احداث می شود که نیمی از هزینه احداث این مدارس توسط اتاق بازرگانی هرمزگان به حساب اداره کل نوسازی استان واریز و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.