اجرای طرح دریابست از ۱ تا ۱۵ مهر در آب‌های هرمزگان

ابراهیم عالی زاده معاون صیدو بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از اجرای طرح دریابست با هدف پیشگیری از صید غیر مجاز و فرصت به زادآوری آبزیان خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز، ابراهیم عالی زاده معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان امروز در کمیته مدیریت صید استان هرمزگان، پیرو ابلاغ سازمان شیلات ایران از اجرای طرح دریابست در کمیته مدیریت صید از یکم تا پانزدهم مهرماه سال جاری خبر داد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان گفت: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده این طرح قبل از شروع صید میگو و با هدف بازسازی ذخایر آبزیان و آماده شدن صیادان برای فصل صید میگو در تمام صیدگاه‌های استان هرمزگان اجرا می‌شود.

عالی زاده با اشاره به همکاری استانداری، نیرو‌های نظامی و انتظامی، پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان و همه دستگاه‌های مرتبط در اجرای این طرح، گفت: در مدت اجرای این طرح در صورت مشاهده کوچکترین تخلف در کمیسیون رسیدگی به تخلفات صیادی و محاکم قضایی رسیدگی می‌شود.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان در این نشست با اشاره به اجرای موفقیت آمیز طرح دریابست هرمزگان در سال‌های گذشته گفت: این طرح از سنت‌های صیادان در سال‌های دور بوده است و نزدیک به دو دهه پیش در استان توسط خود صیادان به اجرا در می‌آمده که با توجه به وضعیت ذخایر آبزیان و مزایای اجرای این طرح برای صید و صیادی پایدار پیرو ابلاغ سازمان شیلات ایران و کمیته مدیریت صید استان تصمیم به اجرای مجدد آن نموده است.

«دریابست» در واقع به حالت تعلیق در آوردن فعالیت ماهیگیری و صیادی در زمان و مکان خاص جهت حفظ و پایداری ذخیره و کاهش فشار صید بی رویه بر ذخیره آبزیان است.