مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان عنوان کرد؛

احتمال خاموشی در صورت ادامه روند مصرف برق در هرمزگان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: در صورت ادامه روند افزایش مصرف برق، احتمال قطعی برق در روزهای آینده وجود دارد.

به گزارش تیلا نیوز، هاجر عبدی در جمع خبرنگاران بیان داشت: باتوجه به عدم تراز مصرف و تولید برق در استان احتمال خاموشی در ساعات بعد از ظهر و ادامه سیر صعودی مصرف برق ناچار به اعمال خاموشی خواهیم بود.

عبدی اضافه کرد: پیک بار شبکه توزیع برق ۲۴۲۱ مگاوات است که ۳۰۰ مگاوات بیش از سقف تعیین شده است. در حال حاضر ۶۷ درصد مصرف برق استان مربوط به بخش خانگی است که نشان دهنده نقش تعیین کننده این مشترکان در کاهش مصرف برق می باشد. هر مشترک خانگی بطور متوسط ۴ کیلووات در شبانه روز برق مصرف می کند که نیمی از مصارف آنها مربوط به لوازم سرمایشی و کولر است.

وی تصریح کرد: باوجود هشدارهای صادر شده به مشترکین متاسفانه هیچگونه همکاری از سوی مشترکان بویژه مشترکین خانگی صورت نگرفته و مصرف برق همچنان در حال افزایش است. در صورت ادامه روند و عبور از میزان تعیین شده برنامه خاموشی ها مجدداً اجرا می شود.

به گفته وی، مشترکین درصورت جابجایی زمان استفاده از لوازم برقی پرمصرف مانند لباسشویی، جاروبرقی و اتو به ساعات شب یا ابتدای روز می توانند تا ۱۰۰ مگاوات بار شبکه را در ساعات اوج بار کاهش دهند. علاوه بر این سرویس کولرها و نصب سایه بان بر روی آنها مصرف کولر را تا ۲۰ درصد کاهش می دهد.

وی تاکید کرد: در صورتی که مشترکین خانگی بیش از الگوی تعیین شده که ۳ هزار کیلووات در ماه است، مصرف کننده هزینه برق مصرفی آنها ۱۶ درصد به مبلغ قبض اضافه می شود.