اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان ۴۸۰ میلیارد تومان به شهرداری بندرعباس ارزش افزوده واریز کرد

مدیرکل امور مالیاتی استان هرمزگان گفت: اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان در سال ۹۹ حدود ۱۳۰ میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۰ حدود ۴۸۰ میلیارد تومان به شهرداری بندرعباس ارزش افزوده واریز کرده است.

به گزارش تیلا نیوز، رضا آخوندزاده ظهر امروز در نشست با اعضای شورای شهر و شهردار بندرعباس اظهار داشت: تاکنون هیچ اتفاقی برای تعامل امور مالیاتی با شهرداری بندرعباس نیفتاده است اما من این قول را می‌دهم که تعاملات بیشتر شود چرا که همه ما در یک کشتی نشسته‌ایم و در دولت آیت‌الله رئیسی که دولت پاک‌دستان است خدمت می‌کنیم.

وی بیان‌ کرد: در سال ۹۹ پرداختی‌ مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌های استان ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است که این پرداختی‌ها در پایان سال ۱۴۰۰ به ۱۳ هزار و ۵۹۹ میلیارد تومان رسیده است یعنی ۱۰۹ درصد افزایش پرداختی داشته‌ایم.

مدیرکل امور مالیاتی استان هرمزگان ادامه داد: این افزایش پرداختی‌ها با وجود فشار شدید و داشتن ۱۶۸ پست خالی در امور مالیاتی استان انجام شده است چرا که هرمزگان، اصفهان، شیراز و تهران نیست که وفور نیرو در همه حوزه‌ها داشته باشد و این به خاطر مظلومیت هرمزگان است.

آخوند‌زاده ادامه داد: یکی از برنامه‌های مهمی که داریم این است که حساب مالیاتی شرکت‌ها و صنایعی که خارج استان است را به داخل استان منتقل کنیم چرا که معتقدیم شرکت‌‌هایی که مال این استان است و باید عایدی و درآمدش در جیب مردم این استان برود و این گونه وصولی و ارزش افزوده بیشتری نصیب مردم استان خواهد شد.

وی تصریح‌کرد: در ماده ۷۷ متاسفانه شهرداری با ما هیچ همکاری‌ ندارد در حالی که شهرداری ها مکلف هستند اطلاعات ماده ۷۷ را به اداره کل امور مالیاتی بدهند اما با وجود مکاتبات هیچ اطلاعاتی به ما نداده‌اند تا بتوانیم پرونده تشکیل دهیم.

مدیرکل امور مالیاتی استان هرمزگان عنوان کرد: ما با تمام وجود دنبال افزایش منابع درآمدی هستیم و امسال اتفاقات بسیار خوبی خواهد افتاد چرا که ما سال گذشته با تمام مشکلاتی که داشتیم جزو شش استان برتر در وصول مالیات بودیم و امسال نیز تلاش می‌کنیم جزو ۳ استان برتر باشیم.

آخوند‌زاده خاطرنشان کرد: به تبع امور مالیاتی‌ها همیشه وصولی‌هایشان در اسفند، فرودین، اردیبهشت و خرداد کم می‌شود و این امر طبیعی است چرا که ما در حال بررسی پرونده‌ها هستیم و این ماهیت کار ما است و همیشه در این‌ ماه‌ها این چنین بوده است اما با این وجود در اواخر اسفندماه توانستیم ۲۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به شهرداری بندرعباس وصولی پرداخت کنیم.

وی تاکید کرد: اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان در سال ۹۹ حدود ۱۳۰ میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۰ حدود ۴۸۰ میلیارد تومان به شهرداری بندرعباس ارزش افزوده واریز کرده است.