شهردار بندرعباس مطرح کرد؛

ارائه پیشنهاد خواهر خواندگی بندرعباس با شهر کورینتو

شهردار بندرعباس گفت: با بررسی اشتراکات فرهنگی اجتماعی و اقتصادی می توانیم راهکارهای موثری را برای توسعه شهرها عرضه کنیم و امیدواریم خواهر خواندگی شهر کورینتو با بندرعباس رقم بخورد.

به گزارش تیلا نیوز، نشست مجازی مهدی نوبانی شهردار بندرعباس و آبسالون مارتینز شهردار بندر کورینتو در راستای تعاملات دو جانبه و بحث و بررسی موضوعات مرتبط با مدیریت شهرهای بندری برگزارشد.

وی پس از تشریح موقعیت مهم شهر بندر عباس و اشاره به برگزاری جشن ٤٠٠سالگی نامگذاری شهر بندرعباس پیرامون مباحث مهم و دغدغه های مدیریت شهری افزود: نگاه ما به شهر باید نگاهی ساختارمند باشد و شهرها ابعاد گسترده ای از موضوعات اجتماعی فرهنگی اقتصادی را در بر می گیرند و هر شهر به مثابه یک موجود زنده همواره در تکا پو و روبه رشد است که مدیران شهری مسیر رشد و شکوفایی شهرها را هموار می کنند.

شهردار بندر عباس در این نشست مجازی گفت: ابعاد مختلف زندگی شهروندان در نقاط مختلف دنیا تجارب ارزنده ای دارد که میتواند با بررسی اشتراکات فرهنگی اجتماعی و اقتصادی راهکارهای موثری را برای توسعه شهرها عرضه کند و خواهر خواندگی شهر کورینتو در منطقه امریکای لاتین با شهر بندرعباس در منطقه خاور میانه نشان از روابط خوب دیپلماتیک دو کشور دارد که امیدواریم این اتفاق رقم بخورد.

نوبانی در این نشست اظهار داشت: در آبان‌ماه ١٤٠٠ میزبان سفیر نیکاراگوئه در بندر عباس بودیم ومقدمات این دیدار در آن جلسه فراهم شد و هم اکنون مباحث مختلفی را برای این نشست میتوان طرح کرد که سعی میکنم برای اینکه به مرحله نتیجه گیری برسیم موضوعات را در در بخش کوتاه مدت بلند مدت و همکاری های دو جانبه طرح نمایم.

شهردار بندر عباس خاطر نشان کرد: موضوعات را کاربردی و در رابطه با شهر بیان میکنم مساله پسماند برای شهرها همواره جزو دغدغه های مهم بوده در بندر عباس طرح تفکیک از مبدا، طرح تولید کود کمپوست، آموزش چهره به چهره و کارگاه تولیدی چوب از شاخه ها و سرشاخه های درختان از برنامه های آتی ماست ما مشتاق هستیم تکنولوژی نوآوری و طرح های خاص و خلاقانه در حوزه پسماند و تفکیک زباله را داشته باشیم یا اپلیکیشن ها و نرم افزارهای مدرن مورد استفاده در شهرهای بزرگ را در شهر بندرعباس راه اندازی نماید.

نوبانی با تاکید بر کیفیت بصری شهر اظهار داشت: زیبای و با چیدمان و دیزاین شهری رابطه مستقیمی با روحیه و حس تعلق خاطر دارد شهرهایی که بر اساس چیدمان ها و دیزاین خلاقانه همواره پیش میروند جزو زیبا ترین شهرهای دنیا هستند بندرعباس با توجه به شرایط ویژه ای که دارد بر اساس اقلیم و آب و هوا و تاریخ و نوع فعالیت های روزمره نیازمند تنوع و چیدمان متنوع در حوزه شهری است که البته این تنوع باید ساختارمند و نظم و انظباط داشته باشد.

این مقام مسول در ادامه تصریح کرد: ساحل برای شهرهای بندری یک مزیت ویژه است یک برتری و قابلیت خاص و منحصر به فرد نوار ساحلی شهر بندرعباس یکی از طولانی ترین نوارهای ساحلی در شهرهای ایران محسوب میشود ایجاد بسترهای مناسب برای بهره بردن از زیبایی های ساحل با ایجاد بوستانهای ساحلی و جنگل کاری حرا در شهر بندرعباس پیگیری میشود، توسعه زیر ساختهای ورزشی و تفریحی برای گردشگران از اهم برنامه های ما برای ساحل است زمینهای ورزشی ساحلی و ورزشهای آبی و تفریحات دریایی از جمله اقدامات ویژه ما بوده اما کافی نیست برای جذب گردشگر و معرفی ساحل بندرعباس به عنوان یک ساحل توریست پذیر باید تفاوت های زیادی را ایجاد کنیم و مزیت های ساحل بندرعباس را افزایش دهیم که در این حوزه میتوانیم از سرمایه گذاران استقبال نماییم.

شهردار بندرعباس گفت؛ آموزش از سر فصلهای مهم مدیریت ما می باشد و ابدیت بودن به روز بودن و پیش رفتن با متد ها و روشهای جدید همواره جزو دغدغه های ما می باشد بر اساس اعلام نیاز واحد ها مدیریت ها در سازمان پرسنل دوره های آموزشی موثری را برای تسهیل در انجام امور مردم و آگاهی بیشتر می گذرانند آموزش رابطه مستقیمی با کیفیت کارها دارد و به لحاظ کیفی بهره وری سازمان را بالا می برد ما از پیشنهادات اموزشی و اکادمیک استقبال میکنیم و برای ساختن یک مدیریت مدرن و پیشرو همواره به دنبال ایجاد بستر های آموزشی هستیم.

نوبانی در پایان حمل و نقل عمومی در شهرها را یک شاخصه کمی و کیفی بر شمرد و اشاره کرد کمیت از آن نظر که وسایل حمل و نقل عمومی به اندازه و به تعداد و متناسب. با جمعیت شهر باشد کیفیت به نحوی که خدمات به شکل ویژه و درست ارائه شود و شهروندان رضایت کامل را داشته باشند.