ارزش صادرات محصولات تولیدی قشم به رقم ۵۲۱ میلیون دلار رسید

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم گفت: جمع ارزش محصولات صادراتی فعالان اقتصادی قشم از دو شهرک طولا و فجر در سال ۱۴۰۲ به رقم ۵۲۱ میلیون دلار رسید.

به گزارش تیلا نیوز، مرتضی صابری مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم، امروز سه‌شنبه ۱۹ تیر، با بیان این مطلب، اظهار کرد: سهم ارزش محصولات صادراتی به کشورهای مختلف در سال گذشته ۴۲۰ میلیون دلار بود و ۱۱۹ میلیون دلار از محصولات تولیدی صنعتگران هم به داخل کشور صادر شده است.

وی با اعلام اینکه سال گذشته ۷۰ شرکت در این‌ منطقه آزاد موفق به دریافت زمین صنعتی شدند، افزود: صدور پروانه ساخت و ساز برای ۴۲ شرکت، صدور پروانه تأسیس برای ۳۶ شرکت و صدور پروانه بهره‌برداری برای ۱۹ شرکت از دیگر اقدامات این مدیریت در سال ۱۴۰۲ بوده است.

به گفته مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم، سال گذشته ارزش محصولات شرکت‌های تولیدی صنعتی در این منطقه آزاد به ۱۶۳ هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال و ارزش سرمایه‌گذاری در بخش صنعت هم به میزان ۱۵ هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال رسید.

وی یادآور شد: براساس مجوزهای صادر شده سال گذشته، در مجموع برای یک هزار و ۴۷۵ نیروی جدید ایجاد اشتغال خواهد شد و در نهایت جمع نیروهای فعال در شهرک‌های صنعتی قشم به حدود ۸۰۰۰ نفر خواهد رسید.

صابری گفت: هم اینک ۴۱ پروژه در این منطقه آزاد در حال احداث است که ۹ مورد آن مربوط به انبارها و ۳۲ مورد دیگر به طرح‌های صنعتی مربوط می‌شود که میانگین پیشرفت فیزیکی آنها بیش از ۵۳ درصد است.

وی اظهار امیدواری کرد که بر اساس سیاست‌های سطح بالای سازمان‌ منطقه آزاد قشم، امسال بتوانیم بهتر از سال گذشته در حوزه تولید و صادرات و جذب سرمایه‌گذاران موفق باشیم.