استاندار هرمزگان: اسکله‌ تفریحی در جزیره ابوموسی ساخته می‌شود

استاندار هرمزگان گفت: با امضای تفاهم نامه سه جانبه استانداری هرمزگان، وزارت راه و شهرسازی و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زیرساخت‌های گردشگری هرمزگان توسعه می‌یابد.

به گزارش تیلا نیوز، مهدی دوستی در تشریح این خبر، عنوان کرد: این تفاهم نامه در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در زمینه توسعه دریا محور است که طبق آن پایانه‌های گردشگری بخش غربی شهید حقانی، نخل ناخدا و جزیره هرمز تجهیز می‌شود.

وی با بیان اینکه محوریت و اولویت این تفاهم نامه تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و تعریف زیرساخت‌های جدید است،افزود: تسهیل‌گری در فرآیند صدور مجوز از موضوعات توافقنامه است، تسهیل در فرآیند صدور مجوزهای برای تاسیسات و سازه‌های آبی اتفاق مهمی است که سرمایه گذاری در حوزه گردشگری دریایی را رونق می‌دهد.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: اکنون فقط ۵ جزیره در حوزه دریایی و بندری کاربری دارند که موضوعات این تفاهم نامه در راستای توسعه محوطه بنادر، ارتقای کیفیت ارائه خدمات مسافرت‌های دریایی در ابعاد داخلی و بین‌المللی، گسترش فعالیت‌های گردشگری دریایی با شرایط ایمن مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی است تا گردشگری دریایی در هرمزگان شکوفا شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اسکله‌های تفریحی در سایر بنادر استان بویژه جزیره استراتژیک ابوموسی بزودی ساخته می‌شود.