استاندار هرمزگان: تکمیل زیرساخت‌های نهضت ملی مسکن با سرعت ادامه پیدا کند/ الحاق زمین به ۳۸۷ روستای استان

استاندار هرمزگان بر لزوم تسریع در احداث زیرساخت‌های آب و برق پروژه‌های نهضت ملی مسکن در هرمزگان تأکید کرد.

به گزارش تیلا نیوز، مهدی دوستی در نشست شورای مسکن استان هرمزگان وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه‌های نهضت ملی مسکن را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد و از مدیران مربوطه در این حوزه خواست تا طبق برنامه‌ها در این حوزه عمل کنند.

استاندار هرمزگان با اشاره به عملکرد دولت سیزدهم در تأمین و الحاق زمین به شهرها و روستاهای استان گفت: برای اجرای نهضت ملی مسکن بیش از نیاز استان زمین به شهرها الحاق شده است.

دوستی با بیان اینکه تاکنون به ۳۸۷ روستای دارای محدودیت ارضی زمین الحاق شده است، گفت: بنیاد مسکن و دستگاه مربوطه لازم است سریعاً موضوع الحاق زمین در روستاهای باقی مانده را تعیین تکلیف کنند.

وی با تاکید بر لزوم تسریع در تکمیل زیرساخت‌های آب و برق پروژه‌های نهضت ملی مسکن افزود: با توجه به محدودیتی که در منابع داریم برای تکمیل زیرساخت‌ها نظام اولویت‌ها را تعیین کردیم که ادارات برق و آب باید بر اساس آن عمل کنند.

دوستی ادامه داد: احداث مساجد و مدارس مربوط به محلات نهضت ملی مسکن باید از منابع خیرین و مسئولیت‌های اجتماعی تأمین شود و فرمانداران مکلف هستند که این موضوع را در شهرستان‌ها راهبری کنند.

استاندار هرمزگان همچنین فرمانداران و مسئولان حوزه مسکن استان را مأمور کرد تا پروژه‌های نهضت ملی کسانی که نسبت به پرداخت سهم خود در نهضت ملی مسکن کوتاهی می‌کنند را به متقاضیان دیگری واگذار کنند.