استاندار هرمزگان: مدیران با تلاش مضاعف روند احداث طرح ملی مسکن را سرعت دهند/ پیشرفت کار در برخی شهرستان‌ها مطلوب نیست

استاندار هرمزگان با ابراز نارضایتی از پیشرفت کار احداث طرح ملی مسکن در برخی شهرستان‌های استان گفت: همه مدیران اجرایی مرتبط به این طرح باید با تلاش مضاعف روند اجرای آن را سرعت ببخشند.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایرنا، مهدی دوستی روز پنجشنبه در شورای مسکن استان هرمزگان پس از ارائه گزارش روند پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن از سوی مدیران مربوطه، با ابراز نگرانی از روند اجرای این طرح بسیار مهم اظهار کرد: مهم‌ترین برنامه دولت سیزدهم ساخت مسکن برای مردم است و در این زمینه برنامه‌ریزی مناسبی صورت گرفته است تا بتوان با جبران ضعف گذشته در حوزه مسکن، مردم را خانه‌دار کرد.

وی با اشاره به امید مردم به اجرای سریع این طرح گفت: مردم در حال حاضر به خانه‌دار شدن امیدوار شده‌اند و با توجه به اینکه کارهای خوبی در حوزه تخصیص زمین در استان صورت گرفته باید کارها با سرعت بیشتری انجام شود.

نماینده عالی دولت در هرمزگان با بیان اینکه از آخرین جلسه شورای مسکن تاکنون ۲ هفته گذشته است، گفت: پیشرفت کار در برخی شهرستان‌ها مطلوب نیست و برخی شهرستان‌ها در این زمینه ضعیف عمل کرده‌اند.

دوستی ادامه داد: با توجه به وعده دولت در اجرای این طرح بسیار مهم، همه مدیران ادارات مرتبط با این طرح و فرمانداران موظف هستند عملکرد خود را ارتقا ببخشند و با تلاش مضاعف روند اجرای طرح را تسریع کنند.

مطابق دستور استاندار هرمزگان برای رسانه‌ای شدن عملکرد فرمانداران شهرستان‌های مختلف استان در حوزه مسکن، مطابق آخرین ارزیابی صورت گرفته و در حال حاضر شهرستان بندرعباس با کسب امتیاز ۵۰ در رده نخست اجرای طرح نهضت ملی مسکن قرار دارد.

شهرستان‌های میناب با امتیاز ۴۶، حاجی‌آباد با امتیاز ۴۳، بندرلنگه با امتیاز ۴۳، رودان با امتیاز ۲۶، بستک با امتیاز ۲۵، بندرخمیر با امتیاز ۲۴، سیریک با امتیاز ۲۲، جاسک با امتیاز ۲۰، پارسیان با امتیاز ۱۳ و بشاگرد با امتیاز ۶ در رده‌های بعدی اجرای طرح نهضت ملی مسکن قرار دارند.

همچنین این هفته با توجه به اعلام عملکرد شهرستان‌ها، ۴ معاون فرماندار و ۴ مدیر مسکن و شهرسازی شهرستان به دلیل عملکرد کمتر از انتظار تذکر قانونی دریافت کردند.

استاندار هرمزگان ۱۴ اردیبشت ماه در حاشیه چهارمین نشست شورای مسکن هرمزگان با اشاره به اینکه طبق ارزیابی های انجام شده هرمزگان رتبه نخست طرح نهضت ملی مسکن کشور را دارد، گفت: تاکنون آمار پروانه‌های جدید صادره ساخت مسکن در استان به ۲۸ هزار مورد رسیده که بیش از ۵۰ درصد از تعهد حوزه شهری استان در این محقق شده است