استاندار هرمزگان: نظارت و کنترل بیشتری بر مرزهای هرمزگان به منظور شناسایی سویه‌های جدید کرونا صورت می‌گیرد

استاندار هرمزگان گفت: در تمامی نقاط مرزی استان و همچنین در جزایر و مناطق آزاد هرمزگان، نظارت و کنترل جدی بر ترددها صورت می‌گیرد تا به محض شناسایی سویه‌های جدید ویروس کرونا از ورود به استان و کشور جلوگیری شود.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، فریدون همتی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان با اشاره به تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا به استان های مرزی در راستای مراقبت و نظارت بیشتری بر رفت و آمد در مرزها برای جلوگیری از ورود سویه‌های جدید ویروس کرونا به کشور اظهار داشت: کمیته استانی این موضوع با محوریت دانشگاه علوم پزشکی و همکاری فرمانداران در هرمزگان فعال شده است.

وی ادامه داد: در تمامی نقاط مرزی استان و همچنین در جزایر و مناطق آزاد هرمزگان، نظارت و کنترل جدی بر ترددها صورت می‌گیرد تا به محض شناسایی سویه های جدید ویروس کرونا، با واکنش فعالانه از ورود این سویه‌های ویروس به استان و کشور جلوگیری شود.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه با افزایش حساسیت‌ها و رعایت خوب پروتکل‌های بهداشتی، میزان ابتلا به کرونا در هرمزگان، رو به کاهش است، افزود: امیدواریم این رویه خوب رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم بزرگوار ادامه داشته باشد و همچنان نسبت به استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و اجتماعی، پرهیز از دورهمی‌ها و عدم حضور در تجمعات، توجه جدی داشته باشند.

همتی تصریح کرد: در پاساژها، اصناف، بازار و همه مشاغل نیز باید به طور جدی دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شود تا روند بیماری کرونا کاهشی باشد.

وی گفت: علاوه بر اینکه تعداد مراجعین سرپایی و فوت ناشی از کرونا در هرمزگان کاهش پیدا کرده است، تعداد فوت به دلیل بیماری کرونا در هرمزگان نسبت به میانگین کشوری کمتر است که نشان دهنده کیفیت خوب درمان بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از سوی پزشکان، پرستاران و کادر درمان در سراسر استان هرمزگان است.

استاندار هرمزگان با اشاره به لزوم حفظ فضاها و مکان‌های جدید ایجاد شده برای بستری بیماران مبتلا به کرونا، خاطرنشان کرد: با این کار، بیمارستان‌ها می‌توانند در راستای ماموریت‌های خود برای ارائه خدمات مطلوب در زمینه نیازهای تخصصی به مراجعین و بیماران غیر از کرونا، گام بردارند.