استاندار هرمزگان: هنرستان ویژه صنایع فولادی در هرمزگان راه‌اندازی شود

استاندار هرمزگان گفت: هنرستان ویژه صنایع فولادی در استان هرمزگان راه‌اندازی شود.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از مهر، مهدی دوستی ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید از صنایع مستقر در منطقه ویژه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موضوع اصلی مباحث زیست محیطی است، متاسفانه نگاه به این حوزه بیشتر کلامی بوده و به برخی اقدامات نمادین محدود شده است در حالی که همه وظیفه داریم ایرانی آبادتر را به نسل‌های آینده تحویل دهیم بنابراین بایستی بر روی مسائل زیست محیطی تعصب داشته باشیم.

دوستی گفت: باید متعصبانه نسبت به مسائل محیط زیستی خلیج فارس حساس باشیم و تهدید ورود فاضلاب به دریا را با اجرای این طرح مهم و با کمک صنایع بزرگ استان به یک فرصت تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: در استان هرمزگان خوشبختانه یک قطب صنعتی فولاد در حال ایجاد شدن است و بر همین مبنا برای آموزش نیروی انسانی مورد نیاز و کادر متخصص این صنایع، از وزارت صمت درخواست داریم که یک هنرستان فنی و حرفه ای خاص فولاد در استان احداث شود.

استاندار هرمزگان گفت: در صورت موافقت با احداث این هنرستان حاضریم تمام زیرساخت‌های لازم و آب و برق مجموعه و تجهیز را نیز برعهده بگیریم تا در آینده استان با کمبود کادر متخصص روبرو نشود.

دوستی تصریح کرد: تعادل بخشی بین توسعه اجتماعی، توسعه اقتصادی و مسائل زیست‌محیطی یک گرفتاری در دنیا است و مختص به کشور ما هم نیست و مدیران باید بتوانند مسائلشان را اولویت‌بندی کنند و توجه ویژه به محیط‌زیست شود.

وی خاطرنشان کرد: این آمادگی را داریم که یک زمین و ساختمانی حتی ساختمان استانداری سابق را در اختیار قرار دهم تا اساتید بیایند و آنجا نیروها را آموزش دهند تا در فاز دوم هم یک هنرستان ویژه صنایع معدنی در هرمزگان ایجاد شود.