استاندار: ۱۲۰۰ تخت اضطراری به ظرفیت درمان هرمزگان اضافه شود

استاندار هرمزگان با ابراز نگرانی از روند افزایشی ابتلا، بستری و فوتی ناشی از کرونا در استان، گفت: باید تا ۲ هفته آینده یک هزار و ۲۰۰ تخت اضطراری برای مقابله با کرونا به ظرفیت درمانی استان اضافه شود.

به گزارش تیلا نیوز، فریدون همتی در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی هرمزگان افزود: دستگاه های اجرایی باید در اقدامی جهادی، حداکثر ظرف ۲ هفته آینده تا یک هزار تخت برای بستری و قرنطینه افراد مبتلا به کرونا در این محل آماده کنند.

وی بیان داشت: با بکارگیری ظرفیت ۲۰۰ تخت بیمارستان نیروی دریایی ارتش نیز در مجموع یک هزار و ۲۰۰ تخت اضطراری در استان هرمزگان ایجاد خواهد شد.
استاندار هرمزگان با اشاره به شرایط بحرانی کرونا در استان تصریح کرد: شرایط فعلی بدون همکاری مردم قابل کنترل نیست و باید سطح رعایت پروتکل‌ها جهش قابل توجهی داشته باشد تا بتوان به بهبود روند فعلی امیدوار بود و امیدواریم با رعایت پروتکل‌ها توسط مردم نیازی به افزایش تخت نباشد.
بر اساس ارزیابی‌های انجام شده، میزان رعایت پروتکل‌ها در استان، هرمزگان کمتر از ۴۰ درصد است و روند ابتلا، بستری و فوتی ناشی از کرونا در ۲ هفته اخیر به طور بی سابقه و نگران کننده‌ای افزایش یافته است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان، رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان، رییس دانشگاه علوم پزشکی، مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان و برخی دیگر از مدیران استانی نیز در بازدید از این نمایشگاه حضور داشتند.