مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان خبر داد؛

استقرار چهار تانکر برای آبرسانی سیار در «سایه خوش» و روستاهای مجاور آن

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از آبرسانی سیار توسط چهار تانکر به مناطق زلزله زده بویژه روستای سایه خوش تا پایداری وضعیت خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز، عبدالحمید حمزه پور در بازدید از مناطق زلزله زده با بیان اینکه زلزله بامداد امروز شنبه باعث وارد آوردن خسارت به تاسیسات آبفا نیز شده است، تصریح کرد، وزیر نیرو از همان ابتدای حادثه موضوع آبرسانی به مناطق زلزله زده را رصد و دستور بسیج امکانات برای رفع نیاز آبی آنها را داد.

وی بیان داشت: با توجه به شرایط حاکم بر روستای سایه خوش و با هدف تامین نیاز آبی مردم، آبرسانی سیار در حال انجام است.

مدیرعامل آبفا با بیان اینکه مدیریت بحران آبفا پس از وقوع زلزله تشکیل و برنامه ریزی برای تامین نیاز آبی سایه خوش و سایر مناطق زلزله زده در دستور کار قرار گرفت، افزود: در حال حاضر ۴ تانکر برای آبرسانی سیار پیش بینی شده است که با توجه به نزدیکی روستای سایه خوش به بندرخمیر، آب مورد نیاز این روستا بوسیله تانکرهای آبرسانی از نزدیک ترین نقطه که شهر خمیر است، در حال تامین است.

به گفته حمزه پور، آبفا تمام توان خود برای تامین آب سایه خوش تا وصل شدن برق سایت آب شیرین کن، به کار گرفت و اکنون تامین آب این مناطق از طریق سایت آب شیرین کن در حال انجام است.

مدیرعامل آبفا همچنین از حضور چهار اکیپ اتفاقات آب در منطقه زلزله زده خبر داد و گفت: در این زلزله شبکه های فرعی و اتصالات آب آسیب دیده اند که نیروهای اتفاقات آبفا در حال رفع آن هستند.

به گفته وی، عمده روستاهای مناطق زلزله زده بصورت مجتمعی آبرسانی می شوند که به علت قطعی برق سایت آبشیرین کن در زمان زلزله از مدار خارج شد که با رفع مشکل برق، تولید آب از سر گرفته شد.

حمزه پور ادامه داد، در حال حاضر به دلیل وجود مخازن ذخیره در منازل، مشکلی در توزیع آب نیست و خانوارهایی که به آب نیاز پیدا کنند بوسیله تانکرهای اعزام شده آبرسانی می شوند.

مدیرعامل آبفا همچنین از ارسال آب های بسته بندی به مناطق زلزله زده خبر داد و افزود: آب های بسته بندی شده از بندرعباس در حال بارگیری است که بزودی به این منطقه خواهد رسید.