اعطای تسهیلات ۲۰۰ میلیونی به دانش‌بنیان‌ها به ازای جذب نخبگان

صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های دانش‌بنیانی که نخبگان برگزیده طرح شهید تهرانی‌مقدم بنیاد ملی نخبگان را جذب کنند، تسهیلات قرض‌الحسنه ۲۰۰ میلیون تومانی اعطا می‌کند.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایسنا، بنیاد ملی نخبگان در راستای ایجاد شرایطی برای جذب دانش‌آموختگان برتر در نهادهای فناورانه، طرح جذب در نهادهای فناورانه مزین به نام «شهید تهرانی مقدم» را طراحی کرده است که برگزیدگان این طرح می‌توانند در نهادهای فناورانه (از قبیل مراکز رشد، شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری، بنگاه‌های صنعتی و شرکت‌های دانش‌بنیان) مشغول به کار شوند و بنیاد بخشی از دستمزد فرد نخبه برای طی دوره آزمایشی حداکثر سه‌ماهه در نهاد فناورانه به‌کارگیرنده وی را اعطا می‌کند.

صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در سال «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» با همکاری بنیاد ملی نخبگان و با هدف کمک به توسعه نیروی انسانی در شرکت‌های دانش‌بنیان به عنوان موتور محرک اقتصاد دانش‌بنیان در کشور، به آن دسته از شرکت‌های دانش‌بنیانی که برگزیدگان این طرح را به استخدام خود درآورند، به ازای هر نفر ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با دوره بازگشت سه ساله اعطا می‌کند.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، جزئیات نحوه ثبت درخواست و ثبت نام به زودی طی فراخوان مشترک صندوق نوآوری و شکوفایی و بنیاد ملی نخبگان منتشر خواهد شد.

بر اساس ضوابط جاری صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت‌های دانش‌بنیان به ازای جذب افراد دارنده مدرک تحصیلی فوق دیپلم و بالاتر با سن کمتر از ۴۰ سال به شرط حضور حداقل ۳ ماه در لیست بیمه، می‌توانند تا ۳۰ میلیون تومان (و مجموعاً تا سقف ۴۵۰ میلیون تومان به ازای جذب ۱۵ نیروی جدید) از تسهیلات قرض‌الحسنه سه ساله بهره‌مند شوند.