اعلام آخرین رایزنی های فدراسیون فوتبال برای کسب میزبانی در انتخابی جام جهانی / موضوع حق پخش حل می شود؟

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال تاکید کرد: یکی از آیتم‌های مهم برای گرفتن میزبانی حق پخش تلویزیونی است. در این مدت هم آقای عزیزی خادم رئیس فدراسیون به شخصه به دنبال حل این مسئله بوده تا میزبانی بار دیگر به کشورمان برگردد.

فارس: بحث میزبانی تیم ملی فوتبال کشورمان در مرحله دوم رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از موارد مهمی است که فدراسیون فوتبال به دنبال حل موانع آن هست.

از مدت ها قبل تلاش برای برطرف شدن این موانع آغاز شده اما هیچ مانعی بزرگتر از بحث حق پخش تلویزیونی نیست. ۱۱ شهریور اولین بازی شاگردان اسکوچیچ مقابل سوریه است و طبق برنامه تیم ملی کشورمان باید میزبان این بازی باشد اما تا امروز هنوز کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی ورزشگاه آزادی را تایید نکرده است.

در این زمینه حسین شریفی مدیر روابط عمومی فدراسیون ظهار داشت: در مورد میزبانی در رده ملی چند سالی است که فوتبال ما با آن دست به گریبان بوده و در این مدت هم تلاش های زیادی شده تا این موانع برطرف شود.

وی افزود: سخت گیری های AFC در مورد میزبانی برای فدراسیون های عضوش بیشتر از گذشته شده و ما هم از این قاعده مستنثی نیستیم. موضع پخش باکیفیت بازی ها از تلویزیون و همچنین بحث حق پخش با توجه به استانداردهایی که کنفدراسیون فوتبال آسیا در نظر گرفته از مواردی است که فدراسیون فوتبال به دنبال حل آنها بوده است. همانطور که می دانید این موضوع بری ۴ سال آینده فوتبال ایران هم خیلی مهم است. بحث حق پخش هم موضوعی است که با همکاری فدراسیون فوتبال و صداوسیما حل می شود.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال تاکید کرد: یکی از آیتم های مهم برای گرفتن میزبانی حق پخش تلویزیونی است. در این مدت هم آقای عزیزی خادم رئیس فدراسیون به شخصه به دنبال حل این مسئله بوده تا میزبانی بار دیگر به کشورمان برگردد. برای حل شدن این موضوع آقای عزیزی خادم رایزنی ها در داخل و خارج از کشور را در کارگروهی که خودش در راس آن است انجام داده و ادامه هم دارد.

شریفی تاکید کرد: موانع دیگری هم برای کسب میزبانی بوده که در این چند وقت بخش های زیادی از آن برطرف شده است. مثلا نور ورزشگاه هم دچار مشکلاتی بود که فدراسیون پول برطرف شدن این مشکل را تامین کرد. اکنون همه تلاش رئیس فدراسیون این هست که موضوع حق پخش که از مهمترین عوامل کسب میزبانی است حل شود تا این بار سنگین از روی دوش برای ۴ سال آینده فوتبال کشورمان برداشته شود. این البته خواسته مردم هم هست و قاعدتا علاقه مندان به فوتبال دوست دارند بازی های تیم ملی در کشور خودمان انجام شود.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد: فرصت برای حل شدن این مانع خیلی کم است. ما باید ۱۱ شهریور پذیرای سوریه باشیم و باید مجموعه فدراسیون و صداوسیما در این زمینه به توافق و تفاهم برسند. در واقع تنهاترین مانعی که برای فدراسیون اکنون هست همین بحث است و سایر موارد حل شده است.