افتتاح نخستین هنرستان هنرهای زیبا ویژه دختران در بندرعباس

نخستین هنرستان هنرهای زیبا ویژه دختران توسط اسمعیل جهانگیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، در بندرعباس افتتاح شد.

به گزارش تیلا نیوز، نخستین هنرستان هنرهای زیبا ویژه دختران بندرعباس با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون هنری و سینمایی اداره کل افتتاح شد.

جهانگیری در آیین افتتاح این هنرستان اظهار کرد: هدف از تأسیس این هنرستان ها، تربیت هنرجویان مستعد و خلاق هنری برای ترویج هنرهای ملی، بومی و آموزش صحیح و آکادمیک هنرهای مدرن منطبق با اهداف و سیاست‌های کلی کشور و همچنین میسّر کردن حق دسترسی عادلانه افراد به فراگیری هنر، پرورش هنرمندان کارآمد و نخبه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: استان هرمزگان دارای ظرفیت ها و پتانسیل زیادی در عرصه فرهنگی و هنری دارد که این پتانسیل باید در راستای تقویت آن هدایت شود. امروزه ما نیاز به هنرمندانی داریم که از ابزار هنر برای معرفی فرهنگ چند هزار ساله ایرانی و دینی به جامعه و جهان از آن بهره ببرند.

وی در ادامه گفت: هنرمندان و اهالی فرهنگ باید به تأثیرگذاری خود در مسائل فرهنگی و اجتماعی جامعه واقف باشند و قدر این جایگاه مهم را بدانند و از آن برای تأثیرگذاری مثبت استفاده کنند. اهالی فرهنگ و هنر هم از این فرصتی که در استان فراهم شده، استفاده کنند تا شاهد رشد و ارتقاء و معرفی ظرفیت های فرهنگی و هنری هرمزگان در سطح ملی باشیم.

این هنرستان در دو رشته نمایش و سینما فعالیت می‌کند و در سال تحصیلی جاری ۱۴۰۳-۱۴۰۲ با پذیرش ۴۵ هنر‌جو دوره متوسطه کار خود را آغاز کرده است.

گفتنی است، علاوه بر این هنرستان، یک هنرستان ویژه پسران با دو رشته گرافیک و موسیقی در بندرعباس، یک هنرستان ویژه دختران با دو رشته هنرهای تجسمی و نمایش در شهرستان قشم و یک هنرستان ویژه پسران با یک رشته نمایش در شهرستان میناب دایر و مشغول به فعالیت هستند.