افزایش دمای هوا در مناطق شرقی استان / ضرورت صرفه جویی در مصرف برق / تداوم فعالیت سامانه بارشی فصلی با تمرکز بر ارتفاعات شرق، غرب و شمال استان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: باتوجه با افزایش دما و احتمال بروز گردوغبار از هم استانی های عزیز تقاضا می شود علاوه بر صرفه جویی در مصرف برق طی روزهای یاد شده از تردد های غیر ضروری در ساعات گرم روز بویژه در مناطق شرقی استان خودداری کنند.

به گزارش تیلا نیوز، مهرداد حسن زاده ضمن اعلام این خبر افزود: همچنین با توجه به وقوع بارشهای رگباری مردم از قرار گیری در حریم رودخانه های فصلی و صعود به ارتفاعات نیز خودداری کنند.

وی اضافه کرد: طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان فعالیت سامانه فصلی پیرو هشدار جوی شماره ۱۹ همچنان ادامه خواهد داشت.

حسن زاده خاطر نشان کرد: از امروز پنجشنبه ۱۴ تا روز جمعه ۱۵ مرداد ماه درساعات بعد از ظهر و اوایل شب این سامانه فعال خواهد بود.

وی با اشاره به نوع مخاطره این سامانه جوی گفت: رگبار باران و رعد و برق با احتمال تگرگ و تند باد لحظه ای از مخاطرات جوی است که هواشناسی طی روزهای یاد شده پیش بینی کرده است.

حسن زاده با اشاره به تاثیرات این سامانه جوی، افزود: سیلابی شدن مسیل ها و بالا آمدن آب رود خانه های فصلی، آسیب به سازه های موقت، گرد و خاک و کاهش میدان دید از تاثیرات این سامانه جوی خواهد بود.

وی اضافه کرد: شهرستان های بشاگرد، حاجی آباد، رودان و بستک، پارسیان و ارتفاعات بخش مرکزی از مناطق تحت تاثیر این سامانه اعلام شده است.

وی همچنین به سامانه تشدید باد ۱۲۰ روزه در جنوب شرق کشور اشاره کرد و گفت: طبق اعلام هواشناسی استان از روز جمعه ۱۵ تا سه شنبه ۱۹ مرداد ماه این سامانه در شرق استان وجود خواهد داشت.

وی با اشاره به نوع مخاطره ایجاد شده توسط این سامانه گفت: افزایش سرعت باد شمال شرقی،گردو غبار، افزایش دما (۲ تا ۴ درجه سلسیوس) از مخاطرات این سامانه در شرق استان خواهد بود.

حسن زاده با اشاره به ایجاد گرد و خاک و کاهش میدان دید بر اثر ورود این سامانه به شرق استان، گفت: مناطق شرقی و شمالی از جمله میناب، رودان، بشاگرد، جاسک، حاجی آباد و برخی مناطق مرکزی استان تحت تاثیر قرار خواد گرفت.