رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌ احمر خبر داد؛

امدادرسانی به بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ سیل‌ زده در ۱۵ استان

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر از امداد رسانی به دوهزار و ۵۷۸ نفر در حوادث جوی و اقلیمی ۵ روز گذشته در ۱۵ استان خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایرنا از سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر مهدی ولی پور گفت: از روز ۲۳ تیرماه تا ساعت ۷ صبح امروز؛ ۲۹ تیرماه ۵۷ شهرستان در ۱۵ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، البرز، اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان، سمنان، مازندران، هرمزگان، یزد و کردستان در پنج روز گذشته درگیر سیل و آبگرفتگی بودند.

در حوادث جوی روزهای گذشته علاوه بر امدادرسانی به ۲۵۷۸ سیل‌زده، ۶۱۱ نفر نیز اسکان اضطراری داده شدند. همچنین با تلاش بی‌وقفه امدادگران، ۵۸ نفر به مناطق امن منتقل شدند.

همچنین در سیل و آب‌گرفتگی شش روز گذشته در ۱۵ استان، ۶ نفر (سیلاب پنج نفر، رعدوبرق یک نفر) جان خود را ازدست‌داده و ۲ نفر نیز در بافت کرمان مفقود شده‌اند.

در سیل اخیر، ۱۱۸ دستگاه چادر امدادی، ۱۲۹۸ تخته پتو، ۴۴۱ تخته موکت، ۱۵۱۶ کیلوگرم نایلون پوششی، ۳۶۲ بسته غذایی، ۳۱۷۰ قوطی کنسرو، ۶۰۷ کیلوگرم برنج، ۱۵۵ کیلوگرم روغن، ۹۲۱ کیلوگرم قند و شکر، ۶۳۰ بطری آب معدنی و ۴۹ کیلوگرم حبوبات و سایر اقلام زیستی میان متأثران از سیل و آب‌گرفتگی در ۱۵ استان کشور توزیع‌شده است.

۱۶۵ تیم عملیاتی شامل ۶۵۸ امدادگر هلال‌احمر در عملیات امدادرسانی به ۵۷ شهرستان متاثر از حوادث جوی و اقلیمی کشور، مشارکت داشتند.