مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان:

امسال ۱۸۴ هزار تُن هندوانه شب یلدا از زمین‎‌های زراعی استان برداشت می‌شود

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: طبق برآورد کارشناسان، امسال ۱۸۴ هزار تُن هندوانه پاییزه برای شب یلدا از زمین‎‌های زراعی این استان برداشت می‌شود که این میزان نسبت به همسنجی با سال گذشتته تغییری نکرده است.

به گزارش تیلا نیوز، «سید رضا امیرزاده»، مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: بیش از چهار هزار و ۶۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی هرمزگان به زیرکشت هندوانه رفته است که در هر هکتار ۴۰ تُن محصول تولید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان هرمزگان بالاترین سطح زیرکشت هندوانه در کشور دارد، بیان داشت: برداشت هندوانه پاییزه و خارج از فصل در هرمزگان هرسال از اوایل آذر آغاز و تا اوایل دی‌ماه ادامه دارد.

مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی هرمزگان اظهار داشت: هندوانه‌های برداشت شده که وزن بعضی از آن‌ها به ۲۵ کیلوگرم هم می‌رسد، علاوه بر تامین نیاز استان و داخل کشور به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس نیز صادر می‌شود.

امیرزاده ادامه داد: امسال به‌دلیل اجرای طرح اصلاح الگوی کشت و آبیاری قطره ای، کیفیت محصول هندوانه نسبت به سال های قبل مطلوب است.

وی شهرستان‌های میناب و جاسک را مهم‌ترین مناطق کشت هندوانه در استان هرمزگان عنوان کرد و گفت: روستاهای دهستان سورک بخش لیردف جاسک و روستاهای چاه اسماعیل، زیارت مولا، چاه شیرین، تیرور، گوربند، تلنگ، راونگ، زرتوجی و هشتبندی میناب از مناطقی بوده که هرساله به زیرکشت این محصول می‎رود.