امضای تفاهم نامه همکاری چهارجانبه توسعه گردشگری قشم، کیش، چابهار و اروند

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از امضای تفاهم نامه همکاری چهارجانبه به منظور توسعه گردشگری بین مناطق آزاد قشم، کیش، چابهار و اروند خبر داد.

🔺 عکس تزئینی است 

به گزارش تیلا نیوز، رستم گورانی در آیین امضای تفاهم نامه چهارجانبه در هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران اظهار کرد: این تفاهم‌نامه به منظور استفاده از ظرفیت های طرفین به منظور توسعه بازار گردشگری بین چهار منطقه و دستیابی به توسعه پایدار و ارتقای اقتصادمحلی متکی بر گردشگری امضا شد.

وی تصریح کرد: همکاری متقابل برای برقراری خطوط حمل و نقل دریایی و هوایی مسافری و کانتینری بین مناطق و کشورهای بازار هدف از جمله پاکستان، هندوستان، عمان و عراق از جمله مهم‌ترین بندهای تفاهم نامه به حساب می آید.

به گفته گورانی، همچنین همکاری در زمینه برپایی همایش، رویداد و نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی، احصا فرصت های سرمایه گذاری، طراحی سفرهای ارزان قیمت بین چهار منطقه و توسعه گردشگری سلامت از دیگر موارد ذکرشده در تفاهم‌نامه می باشد.

وی در ادامه افزود: همکاری در برگزاری هفته های فرهنگی و گردشگری به صورت دوره ای در چهار منطقه، فراهم سازی حضور فعال شرکت های دانش بنیان و استارتاپی برای توسعه گردشگری مناطق، ایجاد تعامل بین فعالان گردشگری و اقتصادی، تشکیل کارگروه توسعه بازار گردشگری نیز از دیگر مواردی است که می توان به آن اشاره کرد.

به گفته مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم؛ مناطق آزاد جنوب کشور از نظر موقعیت آب و هوایی و جغرافیایی از شرایط مشابهی برخوردار هستند و برنامه ریزی مناسب و هم افزایی می توان شرایطی فراهم ساخت تا این مناطق به پایلوت گردشگری در منطقه تبدیل شوند.