انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲؛ ژاپن و عربستان مسافر قطر شدند، استرالیا به پلی‌آف رفت

تیم‌های ملی فوتبال ژاپن و عربستان، جواز صعود به مرحله نهایی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر را کسب کردند. استرالیا نیز باید در پلی‌آف به میدان برود. این تیم باید باید ابتدا با تیم سوم گروه A بازی کند و تیم برنده باید به مصاف تیم پنجم منطقه کُنمبُل برود.

تسنیم: تیم‌های ملی فوتبال ژاپن و عربستان، جواز صعود به مرحله نهایی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر را کسب کردند.

دور سوم از رقابت‌های فوتبال انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره آسیا، امروز (پنجشنبه) با برگزاری یک دیدار از گروه B پیگیری شد که ژاپن با نتیجه ۲ بر صفر میزبانش استرالیا را شکست داد.

«کائورو میتوما» مهاجم ۲۴ ساله ژاپن که در دقیقه ۸۴ به میدان رفته بود، هر دو گل تیمش را در دقایق ۸۹ و ۴+۹۰ به ثمر رساند.

ژاپن با این پیروزی ۲۱ امتیازی شد و صعودش به مرحله نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ را پیش از برگزاری دیدار آخر خود مقابل ویتنام قطعی کرد. نتیجه بازی امروز باعث شد عربستان ۱۹ امتیازی نیز پیش از بازی امشب با چین، صعودش به جام جهانی را جشن بگیرد.

در جدول رده‌بندی گروه B ژاپن با ۹ بازی و ۲۱ امتیاز در صدر است، عربستان با ۸ بازی و ۱۹ امتیاز در رده دوم قرار دارد و استرالیا نیز با ۱۵ امتیاز در رده سوم ایستاده است.

بدین ترتیب ژاپن و عربستان به طور مستقیم راهی جام جهانی شدند و استرالیا نیز باید در پلی‌آف به میدان برود. این تیم باید باید ابتدا با تیم سوم گروه A بازی کند و تیم برنده باید به مصاف تیم پنجم منطقه کُنمبُل برود.