اهدای ۱۲ هزار جلد کتاب به مدارس مناطق کم‌برخوردار هرمزگان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از اهدای ۱۲ هزار جلد کتاب به مدارس مناطق کم برخوردار در استان هرمزگان، همزمان با سی‌اُمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از فارس، اسماعیل جهانگیری؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان صبح امروز درباره ویژه‌برنامه‌های هفته کتاب اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، بیان کرد: اهدای ۱۲ هزار جلد کتاب به مدارس مناطق کم‌برخوردار، روستاهای محروم، کتابخانه‌های عمومی، موسسات و مراکز فرهنگی و مروجان کتابخوانی در سراسر استان از برنامه‌های ویژه ما در استان هرمزگان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان گفت: همچنین همزمان با هفته کتاب، نمایشگاه کتاب و آیین گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی و تجلیل از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی در همه شهرستان‌های استان هرمزگان برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: انجام تبلیغات محیطی و مجازی با محوریت کتاب و کتابخوانی برای ترویج فرهنگ مطالعه، اجرای برنامه و اهدای کتاب به کودکان مناطق زلزله‌زده غرب استان هرمزگان، برگزاری کارگاه و دوره‌های آموزشی کتابخوانی و قصه‌گویی نیز برنامه‌های دیگری است که همزمان با هفته کتاب برگزار می‌شوند.

اسماعیل جهانگیری در پایان اظهار کرد: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان با همکاری اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی، آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودک و نوجوان، برای هفته کتاب برنامه‌های مشترک فرهنگی برنامه‌ریزی کرده است. همچنین در این هفته از پوستر نخستین جشنوار کتابخوان استان هرمزگان که اختتامیه آن در آذرماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد، رونمایی می‌شود.