ایرانیان برای سفر به عمان تا ۱۴ روز نیاز به ویزا ندارند

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور عمان اعلام کرد: سفر اتباع جمهوری اسلامی ایران به عمان برای مدت ۱۴ روز، نیاز به روادید ندارد.

تسنیم: سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور عمان اعلام کرد: سفر اتباع جمهوری اسلامی ایران به عمان برای مدت ۱۴ روز، نیاز به روادید ندارد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در عمان ضمن انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند سفر اتباع جمهوری اسلامی ایران به عمان برای مدت 14 روز، نیاز به روادید (ویزا) ندارد.

در قسمتی از این بیانیه آمده است: نوع این روادید، توریستی و غیرقابل تمدید است؛ همچنین هموطنان باید توجه کامل کنند تا کلیه تمهیدات لازم را برای بازگشت یا خروج از عمان پیش از پایان 14 روز مقرر انجام دهند.

هم‌چنین افرادی که خواهان حضور بیشتر از 14 روز در عمان هستند، می‌توانند در فرودگاه مسقط فقط با پرداخت 21 ریال عمانی، ویزای یک ماهه دریافت کنند. این نوع روادید، برای یک ماه دیگر قابل تمدید است.

بر همین اساس هموطنان عزیز باید مراقب باشند که افراد سودجو، به بهانه ویزای 14 روز وجهی را دریافت نکنند.

ضمناً داشتن گواهی تزریق دو دوز واکسن کرونا مورد تائید عمان و تست PCR منفی الزامی است.

در پایان گفتنی است پیش از این امکان سفر بدون ویزا به قطر، ارمنستان (تا 90 روز)، مالزی (تا 14 روز)، گرجستان (تا 45روز) و ترکیه (تا 90 روز) در قاره آسیا برای هموطنان ایرانی فراهم شده بود.