باتوجه به هشدار هواشناسی در خصوص وقوع سیلاب؛ اورژانس هرمزگان در آماده باش کامل قرار گرفت

باتوجه به هشدار سازمان هواشناسی در خصوص وقوع سیلاب در روزهای اخیر، نیروهای اورژانس ۱۱۵ استان در آماده باش کامل قرار گرفتند و مرخصی کارکنان این مرکز لغو شد.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیرحوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: باتوجه به هشدار سازمان هواشناسی در خصوص وقوع سیلاب در روزهای اخیر، نیروهای اورژانس ۱۱۵ استان در آماده باش کامل قرار گرفتند و مرخصی کارکنان این مرکز لغو شد.

به گزارش تیلا نیوز، دکتر حسین قاسمی در نشست هم اندیشی با نیروهای اورژانس درخصوص اتخاذ تمهیدات لازم جهت مواجهه با وقوع سیلاب در استان و اتخاذ تدابیر لازم جهت حفظ آمادگی و افزایش ظرفیت حوزه بهداشت و درمان افزود: همچنین تمامی بیمارستان های هرمزگان، پایگاه های شهری و جاده ای اورژانس ۱۱۵، اورژانس هوایی و تمامی تیم های بهداشتی نیز در آماده باش هستند.

وی با اشاره به شرایط بحرانی کووید ۱۹ در هرمزگان بیان داشت: با توجه به اختصاص قسمت عمده ای از تخت های بیمارستانی به بیماران کوویدی، لازم است بیمارستان ها تمهیدات لازم را در خصوص افزایش ظرفیت تخت و نیروی انسانی لحاظ نمایند.

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان همچنین بر تامین و ذخیره آب آشامیدنی با نظارت ویژه مراکز بهداشتی و توجه ویژه به مادران بارداری که در شرف زایمان هستند؛ تاکید کرد.

طبق گزارش سازمان هواشناسی هرمزگان، ناپایداری جوی در استان از عصر روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه تا روز یکشنبه هفته آینده ۲۷ تیرماه با رگبار نسبت سنگین باران و رعد و برق همراه با تگرگ و تندباد لحظه ای پیش بینی شده است.

خطر این سامانه بارشی بیشتر در مناطق مرتفع بشاگرد، حاجی آباد، رودان، بستک و برخی مناطق ساحلی و دریایی هرمزگان پیش بینی شده است که در این راستا مدیریت بحران استان هشدارهای لازم را به دستگاه های مربوطه اعلام کرده است.