بازدید وزیر آموزش و پرورش از مدارس مناطق سخت گذر هرمزگان

وزیر آموزش و پرورش در نخستین برنامه سفر خود به هرمزگان، از مدارس مناطق سخت گذر شرق استان در شهرستان جاسک بازدید کرد.

به گزارش تیلا نیوز نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس، یوسف نوری هدف از این بازدید را رفع موانع آموزشی و تربیتی این مناطق کوهستانی عنوان کرد و گفت: به دلیل کوهستانی و سخت گذر بودن بخشی از مناطق شهرستان جاسک و پایبندی‌های فرهنگی مردم خونگرم این منطقه، پوشش تحصیلی یکپارچه‌ای در روستا‌های جانوری، نوگین و گیشدان وجود ندارد.

وی افزود: برای رفع این موانع، با تأکید رئیس جمهور محترم، بازدید از این منطقه در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت تا با اقدام به هنگام؛ افزایش نرخ پوشش تحصیلی، تأمین فضای آموزشی مناسب، افزایش امکانات زیرساختی و تجهیزات صورت گیرد و به بهبود کیفیت نظام تعلیم و تربیت در این مناطق منجر شود.

وزیر آموزش و پرورش، نرخ گذر از دوره تحصیلی دانش آموزان پایه ابتدایی با تعداد ۲۲۵ نفر را به متوسطه اول ۱۹ نفر اعلام کرد.

یوسف نوری گفت: به دلیل پراکندگی روستاها، بازماندگی از تحصیل برای دانش آموزان مناطق مرزی این منطقه اتفاق افتاده است و امیدواریم با ساخت و راه اندازی مدارس متوسطه دوم، ترغیب دانش آموزان و خانواده‌ها و اخذ تدابیر لازم، بتوانیم گام مؤثری در مسیر رفع موانع آموزشی و تربیتی این منطقه محروم برداریم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای این مسأله راهکار‌هایی از جمله ایجاد مدارس شبانه روزی و ارتقاء نمایندگی آموزش و پرورش لیردف به اداره آموزش و پرورش برای این منطقه است که در بحث کیفیت بخشی و تجهیزات آموزشی و ورزشی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان تصمیمات لازم گرفته خواهد شد.

وی همچنین در دیدار با اهالی روستا‌های منطقه جاسک جانوری، در جریان مشکلات و مسائل اهالی این منطقه قرار گرفت.

در این بازدید محمد قویدل مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان و حسین رئیسی نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس وزیر آموزش و پرورش را همراهی می‌کردند.