بازی آنلاین فرزند، حساب بانکی پدر را خالی کرد

با هوشیاری و تیزبینی کارشناسان پلیس فتا استان هرمزگان فردی که مبلغ ۶۷۰ میلیون ریال از حساب پدر خود برداشت کرده بود، شناسایی و پلیس فتا احضار شد.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان در گفت و گو با ایسنا، در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه و اعلام شکایت احدی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب وی، موضوع در دستور کارشناسان این یگان قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در اظهارات خود اعلام کرد که فردی ناشناس با دسترسی به اطلاعات حساب بانکی وی اقدام به برداشت غیرمجاز کرده و مبلغ ۶۷۰ میلیون ریال از حساب بانکی او سرقت کرده است.

سرگرد احسان بهمنی، اظهار کرد: با بررسی‌های دقیق و تخصصی صورت گرفته مشخص شد برداشت غیرمجاز از حساب شاکی به‌صورت خرید از طریق شرکتی که فروش gem برای اکانت‌های بازی آنلاین دارد صورت گرفته است.

این مسئول انتظامی خاطرنشان کرد: در تحقیقات تکمیلی انجام شده متهم که فرزند شاکی بوده و از کارت و مشخصات حساب بانکی پدر خود با سوءاستفاده اقدام به برداشت وجه کرده بود، شناسایی شد.

سرگرد بهمنی تصریح کرد: متهم با دسترسی به پیامک‌های تلفن همراه پدر و استفاده از رمز دوم پویای حساب پدرش برای تقویت بازی آنلاین خود جمعا ۶۷۰ میلیون ریال از حساب پدر خود برداشت کرده که با روشن شدن ماجرا پدر از شکایت خود منصرف و کتبا رضایت خود را اعلام کرد.

رییس پلیس فتا استان هرمزگان خاطرنشان کرد: برای اینکه فرزندان بویژه جوانان و نوجوانان در فضای مجازی کمتر آسیب ببینند، لازم است والدین بر فعالیت‌های سایبری فرزندان و همچنین بازی‌های رایانه‌ای که انجام می‌دهند توجه و نظارت کافی داشته باشند، به عموم شهروندان نیز توصیه می شود در صورت مشاهده موارد مشابه و ‏مجرمانه از طریق سایت پلیس فتا به آدرس ‏www.cyberpolice.ir‏ و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند.