به همت شهرداری منطقه یک بندرعباس؛

باغ پرندگان بندرعباس مجدداً بازگشایی شد

باغ پرندگان بندرعباس پس از ۲ سال تعطیلی به علت شیوع ویروس کرونا دوباره بازگشایی شد.

به گزارش تیلا نیوز، شهردار بندرعباس در مراسم بازگشایی باغ پرندگان با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و احمد مرادی، عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در خانه ملت، افزود: باغ پرندگان بندرعباس با مساحتی بالغ بر ۶.۲ هکتار در مجموعه بزرگ طبیعت، واقع در چهار کیلومتری جاده بندرعباس- میناب قرار گرفته است که مساحت کل این مجموعه ۳۲ هکتار است.

مهدی نوبانی ضمن تشکر ویژه از تلاش های مدیر منطقه یک شهرداری بندرعباس، اظهار کرد: دلیل بازگشایی مجدد باغ پرندگان در وهله اول، درخواست عمومی شهروندان بوده و دلیل دیگر، جلوگیری از هدر رفت سرمایه صورت گرفته است.

وی بیان کرد: هزینه بازگشایی مجدد و بهسازی باغ، رقمی در حدود ۲۵۰ میلیون تومان برآورد شده که به صورت امانی و اعتباری و با زحمات شبانه روزی شهرداری و همکاران منطقه یک بندرعباس صورت گرفته است.

نوبانی از طرح های درآمدزایی برای توسعه و نگه داری باغ پرندگان و استفاده از بخش خصوصی خبر داد و عنوان کرد: در حال حاضر تعداد زون و قفس ها ۲۵ عدد، پرنده زینتی ۳۰ گونه و ۲۰۰ عدد، پرنده آبزی ۱۰ گونه و ۶۰ عدد، پرنده شکاری ۱۳ گونه و ۲۵ عدد، ماکیان ۲۰ گونه و ۹۰ عدد و در مجموع تعداد کل موجودات ۶۰۰ عدد تخمین زده شده است‌.

شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه یکی از ویژگی های این باغ، نسبت به سایر باغ‌های پرندگان، نگهداری مجزای این پرندگان در قفس‌های جداگانه است، تصریح کرد: ساعات بازدید برای عموم همه روزه ازساعت ۹ صبح الی ۱۶ است.

بر اساس این گزارش، پیش از این باغ پرندگان، با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان ساخته شد که در دوره کرونا و بسته شدن این باغ، خسارات متعددی به زیرساخت‌های آن و تلف شدن پرندگان شد.