با عزم جدی دولت و تلاش مجموعه وزارت نیرو و سپاه؛ اقدامات ماندگاری با نام جهاد آبرسانی در هرمزگان به یادگار می ماند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در تشریح وضعیت آبرسانی به روستاهای هرمزگان در قالب طرح جهاد آبرسانی از این اقدام به عنوان فرصت ویژه برای رفع محرومیت یاد کرد.

به گزارش تیلا نیوز، عبدالحمید حمزه پور افزود: طرح جهاد آبرسانی در قالب تفاهم نامه وزارت نیرو و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سال گذشته در هرمزگان آغاز شد و اجرای این تفاهم نامه در هرمزگان بر عهده شرکت آب و فاضلاب و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گذاشته شد.

حمزه پور با اشاره به با عزم جدی دولت و تلاش مجموعه وزارت نیرو و سپاه در اجرای پروژه های آبرسانی تصریح کرد، اقدامات ماندگاری با نام جهاد آبرسانی در هرمزگان به یادگار خواهد ماند.

وی ادامه داد: با امضای تفاهمنامه آبرسانی وزارت نیرو و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آبرسانی به ۶۷ روستا در دستور کار قرار گرفت که قرار است بر اساس اولویت و منابع آبی، عملیات اجرایی آنها آغاز شود که در حال حاضر استارت آبرسانی به ۱۲ روستا از مجموع ۶۸ روستا آغاز شده است.

به گفته مدیرعامل آبفا، این پروژه ها هم اکنون با حمایت استاندار هرمزگان و همکاری فرمانداران با سرعت خوبی در شهرستان های بندرلنگه، بستک، خمیر و رودان آغاز شده است که با تکمیل آنها جمعیتی بالغ بر ۲۰ هزار نفر از نعمت آب شرب پایدار بهره مند خواهند شد.

حمزه پور اضافه کرد: عملیات آبرسانی در قالب طرح توسعه و تامین آب پایدار ۵ روستای تحت پوشش مجتمع جیحون خمیر، سه روستای تحت پوشش دژگان بندرلنگه، ۲ روستای تحت پوشش خیر آباد رودان و همچنین ۲ روستای کوخرد و هرنگ بستک با مشارکت آبفا و نیروی دریایی سپاه در حال انجام است که امیدواریم با تکمیل آنها نیاز آبی این مناطق که هم اکنون با کمبود آب مواجه هستند، مرتفع شود.

این مسئول، با بیان اینکه پیش بینی می کنیم این پروژه ها تا پایان سال به مرحله بهره برداری برسد، توضیح داد: آبرسانی به ۵۵ روستای دیگر نیز در قالب انعقاد تفاهم نامه جهاد آبرسانی در دستور کار است که با عملیاتی شدن آن ۱۵ روستا در قشم، ۸ روستا در میناب، دو روستای دیگر در بستک، ۲ روستا در بندرلنگه، ۹ روستا در پارسیان، ۶ روستا در جاسک، ۲ روستا در سیریک، ۵ روستا در بندرخمیر و ۳ روستا در رودان از انعقاد این تفاهم نامه بهره خواهند برد.

حمزه پور تصریح کرد: در اجرای این طرح ها مخزن، خط انتقال، شبکه توزیع و ایستگاه پمپاژ احداث خواهد شد.