برای طرح نهضت ملی مسکن بندرعباس اراضی ۳۵۰ هکتاری اختصاص یافت

با اعلام استاندار هرمزگان و با موافقت وزیر راه و شهرسازی اراضی ۳۵۰ هکتاری بندرعباس برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن اختصاص یافت.

به گزارش تیلا نیوز، مهدی دوستی استاندار هرمزگان عصر امروز در خصوص اجرای طرح ملی مسکن و رفع دغدغه مردم شهر بندرعباس گفت: با اطلاع کامل از دغدغه مردم شریف استان به ویژه دغدغه مردم شهر بندرعباس رایزنی در خصوص در اختصاص یافتن زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این شهر آغاز شد.

وی گفت: طی مکاتبات انجام شده با وزیر راه و شهرسازی دغدغه مردم مطرح و بر حل این معضل از طریق اختصاص زمین در محدوده شهر تاکید شد که خوشبختانه وزیر محترم نیز در این زمینه همکاری بسیار خوبی داشتند.

استاندار هرمزگان گفت: بر طبق ابلاغ صورت گرفته از سوی وزیر محترم مقرر شد مالکیت اراضی ۳۵۰ هکتاری شرکت بازآفرینی به سازمان ملی زمین و مسکن منتقل و اداره کل استان نسبت به اجرای نهضت ملی مسکن برای متقاضیان شهر بندرعباس در اراضی مذکور اقدام کند.

وی گفت: همچنین مقرر شد سازمان ملی زمین و مسکن نیز معوض این اراضی را در اختیار شرکت بازآفرینی قرار دهد.

دوستی گفت: همچنین با توجه به ضرورت تامین اراضی مورد نیاز اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهر بندر عباس و بروز مشکل در تامین اراضی به دلیل عبور لوله گاز و نفت از اراضی ۱۵۰ هکتاری احصاء شده در این شهر، مقرر شد اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان تا قبل از پایان سال جاری با هماهنگی و پیگیری مستمر از استانداری و سایر دستگاه‌های ذیربط نسبت به رفع مشکل اراضی مذکور و جابجایی خطوط گاز اقدام کنند.