لیگ قهرمانان آسیا؛

برد عالی پرسپولیس در شب درخشان کاپیتانش در برابر الدحیل قطر

پرسپولیس در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا با درخشش کاپیتانش برابر الدحیل قطر به پیروزی رسید.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تیم‌های فوتبال پرسپولیس ایران و الدحیل قطر در چارچوب هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹:۳۰ دوشنبه شب در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه دوحه به مصاف هم رفته‌اند.

کیمورا هیرویوکی به همراه واتانابه کوتا و تاکاجی تاکومی از ژاپن قضاوت این مسابقه را برعهده دارند.

دو تیم در حالی از چارچوب بازی‌های گروه E به مصاف هم رفتند که الدحیل در هفته اول برابر استقلال تاجیکستان به تساوی بدون گل رسیده و پرسپولیس هم با دو گل مغلوب النصر عربستان شده بود. با توجه به این شرایط هر دو تیم به دنبال اولین برد در فصل جدید لیگ قهرمانان بودند.

پرسپولیس با وجود بازی در زمین حریف، شروع بهتری داشت و با میانداری هافبک‌ها بیشتر توپ و میدان در اختیار شاگردان یحیی گل‌محمدی بود. در اولین موقعیت جدی بازی، سانتر سعید صادقی از سمت راست با ضربه سر شهاب زاهدی از پشت شش قدم همراه شد، اما ضربه بی‌دقت مهاجم پرسپولیس با فاصله از کنار دروازه به بیرون رفت.

با گذشت ۱۵ دقیقه از مسابقه الدحیل کم کم از زیر فشار پرسپولیس خارج شد و در دقیقه ۱۹ الدحیلی‌ها با یک پاس عمقی با بیرانوند تک به تک شدند که دروازه‌بان پرسپولیس در دو مرحله توپ را دفع کرد.

در دقیقه ۲۴ پرسپولیس در آستانه رسیدن به گل قرار گرفت، اما شوت دیدنی یاسین سلمانی از پشت محوطه جریمه به تیر دروازه صلاح حسن برخورد کرد تا خطرناک‌ترین موقعیت قرمز‌ها از دست برود.

در ادامه هر چند بازی متعادل‌تر دنبال شد، اما کفه ترازو به سمت پرسپولیس سنگینی می‌کرد. در اولین دقیقه وقت‌های تلف شده ضربه آرام امید عالیشاه از پشت محوطه را دروازه‌بان الدحیل مهار کرد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

با این حال تا پایان نیمه توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

کاپیتان تیم پرسپولیس در دقیقه ۶۳ دروازه تیم الدحیل قطر را باز کرد.

گل اول پرسپولیس به الدحیل توسط امید عالیشاه در دقیقه ۶۳

ترکیب اولیه الدحیل قطر:

صلاح حسن، معز علی، فیلیپ کوتینیو، اسماعیل محمد، کریم بوضیاف، ماکیل الونگا، سلطان البریک، ابراهیما بامبا، عاصم مادیبو، مون هوان و روبن سمدو

سرمربی: هرنان کرسپو

ترکیب اولیه پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، حسین کنعانی زادگان، علی نعمتی، دانیال اسماعیلی فر، مسعود ریگی، سروش رفیعی، سعید صادقی، امید عالیشاه، یاسین سلمانی و شهاب زاهدی

سرمربی: یحیی گل‌محمدی