به میزبانی پالایشگاه ستاره خلیج فارس با موفقیت انجام شد؛

برگزاری رزمایش مقابله با حمله سایبری در صنایع غرب بندرعباس

این رزمایش مشترک به منظور ارزیابی آمادگی منطقه در مقابله با بحران و به ویژه حمله های سایبری به میزبانی پالایشگاه ستاره خلیج فارس برگزار شد.

به گزارش تیلا نیوز، مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس و فرمانده ارشد پدافند غیرعامل صنایع غرب گفت: باتوجه به اهمیت و حساسیت صنایع مستقر در غرب بندرعباس به لحاظ استراتژیک، اقتصادی و تولید انرژی، حفظ آمادگی و واکنش سریع در مواقع اضطراری با رویکرد افزایش بازدارندگی و کاهش آسیب به تاسیسات، تجهیزات و مراکز حیاتی در این منطقه بسیار مهم است.

هاشم نامور افزود: این رزمایش با هدف ارتقای سطح آمادگی در برابر تهدیدات محتمل، ایمن سازی، شناسایی نقاط قوت و ضعف شرکت‌های مستقر در غرب بندرعباس، ایجاد هماهنگی، ارزیابی تجهیزات و نیروی انسانی برای مقابله با حوادث و مخاطرات شیمیایی برگزار شد.

وی افزود: افزایش هماهنگی بین دستگاه های امدادرسان و صنایع، انتقال تجربه و افزایش تاب آوری زیرساخت ها، تاسیسات و تداوم ارائه خدمات ضروری از دیگر اهداف در این رزمایش مشترک بود.

بر اساس این گزارش در این رزمایش مشترک تیم‌هایی از شرکت نفت ستاره خلیج فارس، شرکت پالایش نفت بندرعباس، اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان، شرکت فولاد هرمزگان، منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، شرکت آلومینیوم المهدی، شرکت توانیر هرمزگان، منطقه شش عملیات انتقال گاز، پالایشگاه گاز سرخون و قشم و شرکت گاز هرمزگان به اجرای امور محوله در رزمایش پرداختند.

این رزمایش که به میزبانی پالایشگاه ستاره خلیج فارس برگزار شد با سناریویی در خصوص حمله سایبری به سامانه‌های کنترل صنعتی با پیامد شیمیایی برگزار شد که تمامی مراحل آن با موفقیت اجرایی شد و تیم‌های حاضر در آن آمادگی‌ های لازم در صورت بروز شرایط بحرانی را کسب کردند.