بستری‌های کرونا در هرمزگان به عدد بی‌سابقه ۷۱۷ نفر رسید/ سویه غالب در هرمزگان از نوع انگلیسی است

در حال حاضر سویه غالب کرونا در هرمزگان از نوع انگلیسی آن است اما با توجه به همسایگی مناطق شرقی استان با سیستان و بلوچستان و ترددهای میان استانی، احتمال ورود نوع هندی به هرمزگان بسیار زیاد است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: موارد بستری کرونا در هرمزگان به عدد بی سابقه ۷۱۷ نفر رسیده است.

به گزارش تیلا نیوز، دکتر فاطمه نوروزیان در گفت‌وگویی رسانه‌ای با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان هرمزگان در ۱۰ تیر ۱۴۰۰ اظهار کرد: ۳ مورد فوتی جدید شامل ۳ مرد ۸۱ تا ۸۸ ساله بندرعباس، قشم و پارسیان داشته‌ایم.

وی افزود: ۷۱۷ نفر در استان بدلیل عوارض ناشی از ابتلا به کرونا در بستری بیمارستانی بسر می‌برند که ۹۵ نفر از آنان در آی‌سی‌یو قرار دارند که حال ۲۰ نفر از آنان وخیم است.

به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، در حال حاضر سویه غالب کرونا در هرمزگان از نوع انگلیسی آن است اما با توجه به همسایگی مناطق شرقی استان با سیستان و بلوچستان و ترددهای میان استانی، احتمال ورود نوع هندی به هرمزگان بسیار زیاد است.

دکتر نوروزیان درباره آخرین وضعیت تزریق واکسن کرونا در هرمزگان نیز گفت: کل واکسن‌های تزریق شده به ۹۶,۷۳۵دوز (شامل ۶۳,۸۸۲دوز اول و ۳۲,۸۵۳دوز دوم رسیده به طوری که در روز 5 شنبه ۲۴۲۷ دوز جدید تزریق شده است.

از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۱۴۵۵ نفر در هرمزگان بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند.