بهره برداری از کشتی تفریحی و مسافرتی کارینا در کیش

کشتی بزرگ تفریحی–مسافرتی کارینا در راستای بهبود توان ناوگان گردشگری جزیره با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در بندرگاه جزیره کیش به بهره برداری رسید.

این کشتی در فضائی به وسعت ۱۵۰۰ متر مربع در ۴ طبقه به سفارش شرکت پیشگامان عروس دریای کیش و توسط کشتی سازی صدرا با هزینه ۲۰۰۰ میلیارد ریال در مدت سه سال ساخته شده است. این کشتی دارای سالنی با ظرفیت ۵۰۰ نفر جهت برگزاری انواع کنسرت، نمایش‌ها و جشنواره ها با دید عالی ساخته شده که به روزترین و جدیدترین تجهیزات نور، صدا و تصویر مجهز شده است.

سالن vip ویژه برگزاری جشن های مختلف با ظرفیت ۵۰ نفر، فضای برگزاری گالری و نمایشگاه های مختلف، اتاق‌های vip هتلی مجلل با خدمات ۵ ستاره، اتاق نگهداری کودک، ماساژ، نمازخانه، خدمات درمانی و دارویی از دیگر امکانات این شناور است. علاوه بر امکانات فوق، این شناور دارای اتاق های مانیتورینگ، صدا، تصویربرداری، سالن تشریفات ViP و اتاق هایی برای مدیریت و کارکنان و عکاسی می باشد.

این کشتی از متریال ضد حریق ساخته شده و علاوه بر آن، جدیدترین سیستم اعلام حریق و اطفاء حریق با موتورخانه مجزا و سیستم تخلیه دود خودکار در این شناور اجرا و جهت تامین امنیت مسافرین، قایق‌های نجات، جلیقه‌های نجات و تجهیزات ضروری در کشتی مهیا شده است.امکانات تصویری این سالن نیز شامل امکان تصویربرداری با سه دوربین و پروجکشن ها و امکان پخش تصویر است و طراحی فضای آن به صورت پیشرفته با ترکیبی از چوب و پارچه می باشد و تمامی سطوح آن با سیستم عایق صدا پوشیده شده است.

به گزارش ایسنا، با رونمایی و بهره برداری از کشتی بزرگ تفریحی – مسافرتی کارینا این ظرفیت به ناوگان گردشگری جزیره کیش افزوده خواهد شد و فرصت های جدید شغلی نیز برای ۴۰ نفر به صورت مستقیم و برای ۱۵۰ نفر غیر مستقیم فراهم می شود.