سرپرست معاونت عمرانی استانداری هرمزگان:

بهسازی فضای شهری و وسایط نقلیه ویژه معلولان در دستور کار قرارگیرد

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان بر لزوم بهسازی معابر و وسایط نقلیه جهت رفاه حال معلولان تأکید کرد.

🔺 عکس تزیینی/ بندرعباس 

به گزارش تیلا نیوز، محمد مرودی ظهر دوشنبه در نخستین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان هرمزگان، بر مناسب سازی فضای شهری و وسایط نقلیه عمومی شهری جهت تردد معلولان تأکید کرد و گفت: یکی از اولویت شهرداری‌ها بهسازی فضاها و وسایط نقلیه عمومی جهت بهره‌مندی تمامی اقشار مردم از آنها است که در سال گذشته اتفاقات خوبی در استان به ویژه شهر بندرعباس افتاده است.

وی با اشاره به دستور کار این جلسه گفت: بررسی نتایج پیگیری مصوبات شهرداری شهر بندرعباس در سال ۱۴۰۲ در خصوص مناسب سازی ۵ دستگاه ون ویژه تردد افراد دارای معلولیت، احداث رمپ تقاطع غیرهمسطح بزرگراه امام حسین(ع) و دسترس پذیری معابر شهرک سجادیه (شهرک اسکان روشندلان) و اولویت‌های مناسب سازی معابر و مبلمان شهری در سال ۱۴۰۳ از موارد حائز اهمیت است.

وی تصریح کرد: در دلسوزی مدیران استان تردیدی نیست پس لازم است به وعده‌ها عمل شود تا حق دسترسی برای افراد دارای معلولیت، سالمند، جانباز یا هر فرد دارای نیاز ویژه رعایت شود.

وی اضافه کرد: باید موانع فیزیکی، معماری و ترافیکی موجود در شهر رفع شود؛ به گونه‌ ای که همه انسان‌ها در شرایط خاص قادر باشند آزادانه و بدون خطر در محیط پیرامون خود اعم از اماکن عمومی، معابر، محیط شهر و ساختمان‌ها تردد کنند و از تسهیلات محیط شهری با حفظ استقلال فردی بهره‌مند شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس نیز در این جلسه با اشاره به طی شدن مراحل قانونی مصوبات معوق مانده گفت: بزودی مناسب سازی ۲ دستگاه ون و دسترس پذیری پل تقاطع غیرهمسطح جهت تسهیل در تردد جامعه هدف و اصلاح معابر شهرک سجادیه اتفاق خواهد افتاد.

گفتنی است، در پایان این نشست از امیر ذاکری دبیر کارگروه مناسب سازی شهرداری بندرعباس، بابت همکاری و همراهی با دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان در اجرای اصلاحات معابر، با اهدا لوح سپاس، تجلیل و قدردانی شد.