فرماندار حاجی آباد خبر داد؛

به مناسبت هفته دولت؛ ۷۷ پروژه در شهرستان حاجی‌آباد به بهره‌برداری خواهد رسید

فرماندار شهرستان حاجی آباد، از بهره‌برداری ۷۷ پروژه با اعتباری بالغ بر ۷۸۸ میلیارد تومان و رشد ۶۰۰ درصدی اعتبارات نسبت به سال گذشته‌ خبر داد.

علی خرم نسب در گفتگو با خبرنگار تیلا نیوز با اشاره به افتتاح پروژه های عمرانی شهرستان حاجی آباد در هفته دولت اظهار کرد: تعداد ۶ پروژه در حوزه بهداشت و درمان مورد بهره‌برداری قرار گرفت که مهم‌ترین آن با توجه به دغدغه مردم نسبت به کمبود آمبولانس و اورژانس، افتتاح اورژانس دوراهی دهستان است. در حوزه ورزش نیز تعداد ۵ زمین چمن مصنوعی و یک زمین والیبال به بهره برداری رسید و تعداد ۵ پروژه دیگر نیز تا پایان سال‌جاری آماده بهره‌برداری خواهد بود.

وی در ادامه افزود: در حوزه حمل و نقل تعداد دو پروژه، آسفالت روستای خرایی و کلنگ زنی جاده پور به مازگرد است که که راه ارتباطی بین شهرستان حاجی‌آباد و استان کرمان خواهد بود و زمینه ی خوبی برای اشتغال و تولید فراهم و ضریب امنیت جامعه را نیز افزایش خواهد داد.

خرم نسب گفت: تعداد دو پروژه آبخیزداری با هدف تأمین و تقویت سفره های آب زیرزمینی در روستاهای سیرمند و حقدادی و همچنین ۴ پروژه حوزه آموزش افتتاح خواهد شد، در پروژه های آموزشی به کودکان استثنایی توجه و با توجه به مسیر طولانی به مرکز شهرستان، مدرسه سه کلاسه در شهر سرگز احداث شد.

وی بیان کرد: تعداد ۹ پروژه توسط دهیاری ها در حوزه های مختلف جهت توسعه و عمران روستایی آماده شده است، از سوی جهاد کشاورزی تعداد ۱۸ پروژه که شاخص آنها احداث ۱۲ گلخانه است افتتاح خواهد شد.

فرماندار حاجی آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پروژه های حوزه صنعت و معدن یادآور شد: از پروژه های شاخص حوزه معدن، افتتاح سنگ آهن لاوین در روستای باغات است. در حوزه گازرسانی نیز ۶ پروژه و کلنگ زنی به ۹۴ روستای و ۲ شهر در بخش فارغان و احمدی خواهد بود که این پروژه از مصوبات سفر ریاست محترم جمهور بوده است.

وی در خصوص پروژه های آبرسانی افزود: تعداد سه پروژه آبرسانی در روستاهای جغان، کشکوییه و لردآبدوان آماده بهره برداری است.
در حوزه مخابرات نیز تعداد ۴ پروژه که هم دکل و هم فیبرنوری است به بهره برداری می رسد.
البته با توجه به قطعی های مکرر تلفن در شهرستان با همت و تلاش شرکت مخابرات، فیبرنوری به طول ۱۲ کیلومتر به خط اصلی به عنوان خط پشتیبان وصل شد.

خرم نسب با اشاره به پروژه ساختمان راهور در حوزه انتظامی و بهره‌برداری از سه واحد مسکن مددجویی توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در حوزه کشاورزی نیز ۵۰۰ هکتار اراضی در دوراهی دهستان برای احداث گلخانه در نظر گرفته شده که تقاضا داریم افرادی که توانایی کار در این حوزه را دارند سرمایه گذاری و زمینه اشتغال و تولید را فراهم نمایند. هم اکنون ۱۸۵ هکتار گلخانه در شهرستان احداث شده است که نیاز به نیروی کار متخصص، راننده و نیروی کارگر ساده دارند و علاقه مندان می توانند جهت اشتغال در این حوزه به اداره کار شهرستان مراجعه نمایند.

فرماندار حاجی‌آباد خاطرنشان کرد: در جهت توسعه کشاورزی در شهرستان، پایانه صادراتی که زمینه استفاده از سردخانه های شهرستان و همچنین امکان صادرات محصولات را از شهرستان و ارزآوری را فراهم می کند در حال پیگیری است.

وی گفت: جهت جلوگیری از خام فروش مواد معدنی، اولین کارخانه فرآوری سنگ آهن در خردادماه بهره برداری و دومین کارخانه نیز کلنگ زنی شد. همچنین تجهیزات کارخانه دولومیت خریداری و به زودی راه اندازی می شود و تلاش می شود که تناسبی بین ظرفیت های شهرستان و‌ نیروی انسانی مورد نیاز ایجاد شود. البته در این راستا رشته‌های تحصیلی مرتبط با معادن در مدارس و دانشگاه های شهرستان پیش بینی شده است که فرزندان در این رشته ها تحصیل و در صنایع فعالیت نمایند.