بیش از ۱۰ فرصت سرمایه‌گذاری برای توسعه فرودگاه بندرعباس فراهم شد

مدیرکل فرودگاه‌های هرمزگان از فراهم‌سازی بیش از ۱۰ فرصت سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی برای توسعه فرودگاه بین‌المللی بندرعباس خبر داد و گفت: ایجاد ترمینال لجستیک، احداث مجتمع تجاری، تفریحی و اقامتی، احداث پمپ بنزین و مجتمع خدمات رفاهی و احداث باشگاه ورزش‌های هوایی از جمله فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این فرودگاه است.

🔺 عکس آرشیوی 

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایرنا، جمشید دلفاری روز یکشنبه، با اشاره به فرصت‌های سرمایه‌گذاری در فرودگاه بین المللی بندرعباس، به مطالعات انجام شده در خصوص ایجاد ترمینال لجستیک در این فرودگاه اشاره و بیان کرد: ترمینال لجستیک مورد مطالعه در زمینی به مساحت ۶ هکتار در این فرودگاه قرار دارد و شامل ساختمان اصلی گمرک، پایانه بار و پارکینگ در مجموع با مساحت ۱۶ هزار و ۳۶۰ مترمربع، در کنار پارکینگ پنج هکتاری هواپیماها در ضلع غربی پایانه مسافری داخلی واقع شده است.

دلفاری همچنین با اشاره به ایجاد «ترمینال کارگو» در فرودگاه بین‌المللی بندرعباس، اظهار کرد: ترمینال کارگو با متراژ زمین مورد نیاز ۱۲۰ هزار مترمربع در ایرساید (سطوح پروازی) یا لندساید (سطوح غیرپروازی)، برآورد حجم سرمایه‌گذاری چهار هزار میلیارد ریال و پیش‌بینی مدت ساخت ۲ ساله یکی دیگر از فرصت‌های سرمایه گذاری در فرودگاه بین المللی بندرعباس است.

وی، احداث مجتمع تجاری، تفریحی و اقامتی را از دیگر فرصت‌های سرمایه‌گذاری در فرودگاه بین المللی بندرعباس دانست و عنوان کرد: متراژ زمین مورد نیاز برای احداث این مجتمع تجاری، تفریحی و اقامتی ۳۰ هزار مترمربع در ایرساید یا لندساید با پیش بینی احداث ۲ ساله و برآورد سرمایه‌گذاری چهار هزار میلیارد ریال است.

مدیرکل فرودگاه‌های هرمزگان به احداث پمپ بنزین و مجتمع خدمات رفاهی در فرودگاه بین المللی بندرعباس اشاره کرد و گفت: برای احداث پمپ بنزین و مجتمع خدمات رفاهی در این فرودگاه متراژ زمینی به وسعت پنج هزار متر مربع در ایرساید یا لندساید، با پیش بینی مدت ساخت یک ساله و برآورد ۵۲۰ میلیارد ریال حجم سرمایه درنظر گرفته شده است.

این مسئول اضافه کرد: احداث پمپ بنزین و مجتمع خدمات رفاهی در فرودگاه بین المللی بندرعباس با هدف جذب سرمایه‌گذاری برای ارائه خدماتی مانند فروش بنزین سوپر، معمولی و نفت گاز در این جایگاه و همچنین خدمات دیگری مانند رستوران، کارواش و مغازه بوده است.

وی با بیان اینکه باشگاه ورزش‌های هوایی نیز در شهر بندرعباس و بندرلنگه فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری است، گفت: متراژ درنظر گرفته شده برای این طرح ۱۰ هزار مترمربع با زمان ساخت برای راه‌اندازی اولیه حدود یک سال و اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.

دلفاری با اشاره به برگزاری رویداد بین‌المللی ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و جلب مشارکت‌ عمومی در فرودگاه‌های ایران، گفت: این رویداد در چهارم تیرماه در سالن اجلاس تهران برگزار می‌شود و فرودگاه بندرعباس نیز در این نمایشگاه حضور خواهد داشت.