رئیس هیأت ورزش معلولین و جانبازان هرمزگان:

بیش از ۵۰۰ ورزشکار معلول در هرمزگان فعال هستند/ اشتغال اصلی‌ترین دغدغه‌ی ورزشکاران معلول

رئیس هیأت ورزش معلولین و جانبازان استان هرمزگان با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ ورزشکار معلول در هرمزگان فعال هستند، گفت: اشتغال اصلی‌ترین دغدغه‌ی ورزشکاران معلول است.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از برنا، احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و رئیس هیأت ورزش معلولین و جانبازان استان هرمزگان در آیین تجلیل از مدال‌آوران و مقام آوران معلول استان، با بیان اینکه که از دهه ۸۰ با ورزشکاران معلول در ارتباط است، اظهارداشت: علی رغم ارتباط قبلی از سال ۱۳۹۰ به عنوان رئیس هیات ورزش جانبازان و معلولان در خدمت ورزشکاران هستیم و تلاش کردیم در این عرصه خدماتی داشته باشیم.

وی افزود: سال ۱۳۹۰‌ تعداد انگشت‌شماری ورزشکار جانباز و معلول در استان داشتیم که عمدتا در رشته‌ی بسکتبال با ویلچر فعالیت داشتند اما امروز بیش از ۵۰۰ ورزشکار معلول در رشته‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

مرادی بیان‌ کرد: بسیاری از افرادی که در منازل به دلیل بی‌انگیزه‌گی دچار زخم بستر می‌شدند امروز در ورزش‌های مختلف فعال هستند و خوشبختانه استعدادهای نابی نیز شکوفا شده است که توانسته‌اند در عرصه‌های ملی و بین‌المللی افتخار آفرینی کنند.

رئیس هیات ورزش معلولین و جانبازان استان هرمزگان، با اشاره به موفقیت تیم دو میدانی معلولین استان و کسب مدال‌های رنگارنگ توسط ورزشکاران استان، گفت: استاندار هرمزگان، همواره همراه ورزش معلولین بوده‌اند و ورزش جانبازان و معلولین یکی از اولویت‌های استاندار در حوزه ورزش بوده است که از این بابت از مهندس دوستی ممنون هستیم.

وی ادامه داد: ما به اعضای هیات ورزش معلولین و جانبازان گفته‌ایم که حق ندارند از کسی در این حوزه شکوه و شکایت کنند چرا که ورزش معلولین با تمام هیأت‌های ورزشی فرق دارد و کسانی که به این هیأت کمک می‌کنند حتما باید از سوی خداوند متعال توفیق خدمت داشته باشند.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان‌ کرد: اصلی‌ترین دغدغه‌‌ای که در قبال ورزشکاران معلول داریم مسئله‌ی اشتغال آن‌ها است و خواهش داریم با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان کمک کنید تا این دغدغه نیز رفع شود.