بیش از ۵ هزار مسافر از بندرلنگه به مقصد بنادر کشور امارات جابه‌جا شدند

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: پنج‌هزار و ۵۰۰ مسافر از ابتدای سال‌جاری تاکنون در مسیرهای بین المللی از بنادر غرب استان هرمزگان جابه‌جا شدند.

به گزارش تیلا نیوز، مرتضی سالاری روز چهارشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: از ابتدای فروردین‌ماه سال‌جاری تاکنون، پنج‌هزار و ۵۵۷ نفر مسافر از بندرلنگه به مقصد بنادر کشور امارات متحده عربی و بالعکس جابه‌جا شده‌اند که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل ۳۱ درصد افزایش به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: باتوجه به استقبال هموطنان از سفرهای دریایی، رفت‌ وآمد در بندرلنگه به امارات متحده عربی درحال انجام است.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان، ساعت شروع پذیرش مسافر از این پایانه را ۵:۳۰ بامداد و زمان بسته شدن کانتر ۸:۳۰ و ساعت حرکت کشتی را نیز ۱۰:۰۰ صبح اعلام کرد.

سالاری با اشاره به گنجایش ۲۳۵ نفری مسافر در یکی از شناورهای مسافری شرکت کشتیرانی والفجر افزود: هر مسافر طی سفر به مقصد امارات متحده عربی می‌تواند تا ۴۰ کیلو بار را به صورت رایگان جابه‌جا کند.

وی از مسافران خواست قبل از سفر با ارسال عدد یک و ۲ به سامانه پیامکی ۵۰۰۰۴۰۰۱۹۸۳۶۹۲ از باز بودن مسیرهای دریایی و فعالیت بنادر مسافری اطلاع پیدا کنند.

طول سفر دریایی از بندرلنگه به بندر دبی امارات چهار ساعت است.

سفر دریایی از بندر شهید باهنر بندرعباس به بندر شارجه نیز در ایام معمولی ۲ سفر در هفته است اما در ایام عید نوروز متناسب با تعداد مسافران سه سفر در هفته انجام می‌شود.