تاریخ‌سازی تیم ووشو دانشجویان با ۴ طلا در جام‌جهانی ورزشهای رزمی

تیم ووشو دانشجویان کشورمان در جام‌جهانی ورزش‌های رزمی دانشجویان جهان با کسب ۴ مدال طلا، قهرمان بخش ساندا شد.

به گزارش تیلا نیوز نقل از ایرنا، در روز پایانی رقابت‌های ووشو جام‌جهانی ورزش‌های رزمی دانشجویان جهان در کشور ترکیه، تیم دانشجویان کشورمان با کسب چهار مدال طلا موفق شد مقام قهرمانی بخش ساندا را از آن خود کند.

در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم دختران مهنا رحیمی موفق به کسب مدال طلای این رقابت‌ها شد، تهانیا کیوسیوم از اندونزی دوم شد و تورر کوبرا و کورت لیکنر هر ۲ از ترکیه مقام سوم مشترک را کسب کردند.

در بخش پسران و در وزن منهای ٦٠ کیلوگرم شجاع پناهی از ایران اول شد، اریتس عبدالله از ترکیه به مقام دوم دست یافت و گابریل از برزیل و دمیر طلحه از ترکیه سوم مشترک را کسب کردند.

در وزن منهای ٧٠ کیلوگرم حمیدرضا سهندی از ایران طلا گرفت، نصرت کایهان از ترکیه صاحب مدال نقره شد و مدال برنز هم به التایف از ترکمنستان رسید.

در وزن منهای ٨٠ کیلوگرم علی خورشیدی از ایران طلایی شد، باتان یونس از ترکیه در جایگاه دوم ایستاد و رایان از فرانسه و جومام یارادوف از ترکمنستان به سومی مشترک رضایت دادند

در پایان رقابت‌های ساندا، تیم ایران با ۴ مدال طلا قهرمان شد و بر بام جهان ایستاد، تیم اندونزی با ۲ طلا دوم شد و ترکیه نیز با یک طلا در جایگاه سوم ایستاد. همچنین پیش از این تیم ووشو کشورمان در بخش تالو موفق شده بود یک طلا، یک نقره و ۳ برنز را از آن خود کند.

بدین ترتیب تیم ووشو دانشجویان کشورمان در پایان این رقابت‌ها در دو بخش تالو و ساندا موفق شد ۹ مدال ( ۵ طلا، یک نقره و ۳ برنز) را کسب کند.

اولین دوره مسابقات ووشو دانشجویان دانشگاه‌های جهان از ۲۸ شهریورماه به میزبانی ترکیه آغاز شده که تیم ووشو دانشگاه شهید بهشتی به نمایندگی از کشورمان و با همکاری فدراسیون ووشو به این رقابت‌ها اعزام شد.