تا فردا اتصال خط لوله میعانات گازی در بندرعباس برقرار می‌شود

تا ۲۴ ساعت آینده اتصال خط لوله میعانات گازی در بندرعباس برقرار می‌شود.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان بندرعباس، تا ۲۴ ساعت آینده اتصال خط لوله میعانات گازی در بندرعباس برقرار می‌شود.

رئیس کل دادگستری هرمزگان پس از بازدید از محل حادثه شکستگی خط لوله میعانات گازی در رودخانه کُل بندرعباس گفت: تلاش ویژه‌ای در جریان است تا خط لوله انتقال میعانات نفتی وصل شود و خللی در تولید ایجاد نشود.

مجتبی قهرمانی گفت: در جریان بازدید از محل حادثه و با توجه به گزارش کارشناسان و مسئولان حاضر در محل، برآورد این است که تا ۲۴ ساعت آینده اتصال برقرار شود.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: ما بر اساس وظیفه قانونی از باب حقوق عامه و احتمال قصور در این زمینه، موضوع را از لحاظ قضایی پیگیری می‌کنیم.

وی همچنین گفت: بررسی‌ها به منظور تعیین میزان خسارات وارده و مقصرین احتمالی ادامه دارد و نتیجه این پرونده پس از اعلام نظریه کارشناسی به اطلاع عموم خواهد رسید.

روز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰، به دنبال وقوع سیل و ایجاد شکستگی در خط لوله میعانات گازی در بستر رودخانه کُل در حوالی روستای گچین، علاوه بر انتشار بوی شدید گاز در مناطق وسیعی از غرب بندرعباس، بندرخمیر و جزیره قشم، بر اثر انتقال حجمی از میعانات نفتی به همراه گل و لای ناشی از سیلاب به دریا، در آب‌های شمال جزیره قشم آلودگی‌های نفتی ایجاد شد.