تا پایان تیرماه؛ ۱۰۰ هزار خانواده پشت نوبتی تحت حمایت کمیته امداد قرار می‌گیرند

همه‌ ساله با خروج مددجویان خودکفا شده، خانواده‌های پشت نوبتی تحت پوشش قرار می‌گیرند و امسال نیز مقرر شده است تا پایان تیرماه، حدود ۱۰۰ هزار خانوار جدید به چرخه حمایتی کمیته امداد وارد شوند.

رئیس کمیته امداد گفت: تا پایان تیرماه ۱۰۰ هزار خانواده پشت نوبتی در سراسر کشور تحت حمایت کمیته امداد قرار می‌گیرند.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایسنا، سیدمرتضی بختیاری با اشاره به برنامه کمیته امداد برای حمایت از خانواده‌های نیازمند در کشور، افزود: پالایش خانواده‌های تحت حمایت به عنوان یک برنامه به صورت مستمر در کمیته امداد انجام می‌شود و از این طریق خانواده‌هایی که به تمکن مالی و خودکفایی رسیده‌اند از پوشش این نهاد خارج می‌شوند.

وی ادامه داد: همچنین برنامه اشتغال کمیته امداد از طریق تولید شغل و درآمدزایی برای مددجویان موجب توانمندی آنان شده و سالانه تعداد زیادی از مددجویان از طریق طرح‌های اشتغال به خودکفایی می‌رسند.

رئیس کمیته امداد تاکید کرد: همه‌ ساله با خروج مددجویان خودکفا شده، خانواده‌های پشت نوبتی تحت پوشش قرار می‌گیرند و امسال نیز مقرر شده است تا پایان تیرماه، حدود ۱۰۰ هزار خانوار جدید به چرخه حمایتی کمیته امداد وارد شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، بختیاری با اشاره به اجرای طرح منظومه توانمندسازی خانواده‌های ایتام سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: ۱۳ هزار خانوار از مددجویان پشت نوبتی از استان سیستان و بلوچستان تحت حمایت کمیته امداد قرار می‌گیرند و مابقی نیز در دیگر استان‌ها وارد چرخه حمایتی این نهاد می‌شوند.