در هفته کار و کارگر صورت گرفت؛

تجلیل از ۳۰ کارگر نمونه شرکت پالایش نفت بندرعباس

به مناسبت هفته کار و کارگر از ۳۰ نفر از کارگران نمونه شرکت پالایش نفت بندرعباس تجلیل شد.

به گزارش تیلا نیوز، در راستای پاسداشت و قدردانی از تلاش های کارگران صنعت نفت در پالایشگاه بندرعباس، از ۳۰ نفر از کارگران نمونه این شرکت تجلیل شد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس در این مراسم با تبریک روز کار و کارگر گفت: یکی از دغدغه های موجود در این شرکت، ساماندهی نیروی انسانی بود که با بررسی ها و آسیب شناسی های لازم در این رابطه اقدامات ارزش و موثری صورت گرفت و توانستیم به عنوان نخستین شرکت در سطح وزارت نفت، نوع قراردادهای کارکنان و پرداخت های مالی را با راهکارهای قانونی و اخذ مجوزهای لازم سامان دهیم که علاوه بر اینکه موجب ایجاد امنیت شغلی برای کارکنان شد، توانستیم این اقدام را به عنوان یک الگو به دیگر شرکت‌ها نیز ارائه کنیم.

هاشم نامور همچنین کسب عنوان واحد نمونه ملی در سی و سومین جشنواره ملی امتنان از کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه را تبریک گفت و افزود: این موفقیت ماحصل کار، تلاش، کوشش و اراده همه مدیران و کارکنان شرکت پالایش نفت بندرعباس است.

وی بیان داشت: این اعتقاد همیشه در شرکت پالایش نفت بندرعباس وجود داشته که ارزشمندترین سرمایه، نیروی انسانی است و بر اساس همین اعتقاد توانستیم بر پایه قوانین و مقررات و تا حد توان اقدامات شایسته و موثر را برنامه ریزی و اجرا کنیم.

مدیر عامل شرکت پالایش نفت بندرعباس تصریح کرد: همه ما در این شرکت یک وظیفه مهم داریم و آن کار و تلاش در راستای تولید مستمر است که نیاز کشور و ملت بزرگ ایران اسلامی را تامین می کند و این یک توفیق است که از دسترنج تلاشگران پالایشگاه نفت بندرعباس، در حدود ۲۰ درصد از کشور بهره‌مند می‌شوند.

نامور با اشاره به لزوم دقت در رعایت نکات ایمنی در پالایشگاه نیز افزود: با توجه به شرایط و محیط کاری در پالایشگاه و به منظور حفظ سلامت کارکنان و تجهیزات به عنوان سرمایه های ملی، آگاهی و رعایت ایمنی اولویت بالایی دارد که در این رابطه اصل اساسی آموزش و انتقال تجربه است.

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت پالایش نفت بندرعباس نیز گفت: طرح تبدیل وضعیت نیروهای پیمانکاری و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل که با بالاترین ضریب در بین صنایع منطقه در این شرکت اجرا شد، اقدام شایسته‌ای بود که در راستای عدالت شغلی و ایجاد انگیزه اجرایی گردید.

جعفری با اشاره به این نکته که هدف از تجلیل در هفته کار و کارگر تشویق نیروهای مولد، متخصص و مبتکر در راستای ارتقاء فرهنگ کار و مشارکت خلاقیت و ایجاد انگیزه برای ارتقاء بهره‌وری است افزود: امروز ۳۰ نفر از کارگران به نمایندگی از همه کارگران در این شرکت تجلیل شدند که بر اساس پیگیری در ماه‌های اخیر و معرفی از سوی روسای خود ادارات انتخاب شدند.

وی همچنین با اشاره به این نکته که ایجاد تعادل بین کار و خانواده و همچنین سلامت و ورزش کارکنان از برنامه های شرکت است افزود: ورزش کارگران در دستور کار سال ۱۴۰۱ قرار دارد و در این رابطه به منظور تأمین سالن های ورزشی مناسب کارکنان در شهر بندرعباس در حال رایزنی هستیم.