تحصیل ۱۰ هزار دانش آموز ایرانی در ۱۰۰ مدرسه خارج از کشور

رییس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: هم اکنون در ۱۰۰ مدرسه به بیش از ۱۰ هزار دانش‌آموز ایرانی در کشورهای مختلف خدمات آموزشی ارائه می‌شود و در این میان هر دانش‌آموزی که به مدارس ایرانی رجوع می‌کند، به منافع فراسرزمینی کشور خود اهمیت می‌دهد.

به گزارش تیلا نیوز نقل از ایرنا؛ مهدی فیاضی در حاشیه تودیع و معارفه مدیران‌کل آموزش‌وپرورش استان زنجان در جمع خبرنگاران افزود: مدارس ایرانی خارج از کشور در ۲ حوزه فعالیت خود را توسعه خواهند داد که یکی در حوزه جذب دانش‌آموزان تمام‌وقت است که متشکل از فرزندان ایرانیان مامور در خارج از کشور، فرزندان ایرانیان مقیم و یا بومیان ایران‌دوست که علاقه‌مند به آموزش‌های ایرانی هستند.

وی افزود: دومین گروهی که این مدارس می تواند خدمات خود را توسعه دهد، آموزش زبان و هنر پارسی برای ایرانیان مقیمی است که به صورت‌ تمام‌وقت در مدارس حضور ندارند و در مدارس کشور میزبان حاضر می‌شوند اما برای حفظ ارتباط با زادگاه‌پدری خود علاقه به یادگیری آن دارند.

این مسوول با تاکید بر اینکه ایرانیان مقیم خارج جزو فرهیخته ترین مهاجرین در کشورهای مختلف هستند، اظهار داشت: این قشر جایگاه رفیعی دارند و سرمایه اجتماعی بالایی در کشور میزبان محسوب میشوند و بطور معمول وطن خود را فراموش نمی کنند که حضور خود را در آن کشور با انتقال تکنولوژی و دانش سرمایه گذاری به ایران جبران می کنند.

فیاضی با اشاره به تغییرات مدیریتی در استان‌ها، خاطرنشان کرد: مدیران در گردش نخبگان در حال چرخش هستند، استان‌هایی نیز تغییر مدیریت خواهند داشت و یا در استان‌هایی نیز امکان تثبیت مدیران قبلی وجود دارد.